Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvá Tesla Model S dodaná v Európe

Prvou európskou krajinou, do ktorej Tesla dodala svoj sedan Model S je Nórsko. Premiérový exemplár si odviezol dlhoročný aktivista za ochranu životného prostredia.
3 08.08.2013 / Marián Balog

Tesla Model S ide v USA na dračku. V prvom štvrťroku 2013 si ho objednalo skoro 5 000 zákazníkov, čo je vzhľadom na povahu vozidla výborný výsledok. Výrobca si naplánoval, že do konca roka predá viac než 20 000 kusov. Ak to pôjde ďalej takýmto tempom, Tesla Model S môže pokojne konkurovať v predajných číslach Nissanu LEAF.

Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ 3 fotografií v galérii Frederic Hauge sa ešte pred prevzatím svojho nového vozidla išiel previezť na najsevernejší výbežok Nórska na „predvádzačke“ Zdroj: Tesla

Po nedávnom avíze, že Model S sa bude predávať aj Európe (hoci za pomerne vysokú cenu), sa dočkali prví zákazníci v Nórsku. Na podujatí v Oslo boli odovzdané prvé exempláre majiteľom. Úplne prvým je Frederic Hauge, ktorý je prezidentom nadácie Bellona a priekopníkom v oblasti elektromobility. Už v roku 1989 jazdil na dovezenom elektrickom vozidle.

Tip redakcie

Ďalšie odovzdávky Modelu S budú pokračovať ešte tento mesiac vo švajčiarskom Zürichu a holandskom Tilburgu, ktorý je zároveň európskym strediskom značky. Základná Tesla Model S so 60 kWh batériami sa bude v Európe predávať za viac než 72 000 eur.


Najnovšie články
Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×