Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Exkluzívne odhalenie: SUV Škoda Snowman

Škoda v najbližšom čase rozšíri svoje portfólio o trojicu automobilov SUV. Ten prvý a zároveň najväčší príde na trh už budúci rok a postupne bude k dispozícii v dvoch karosárskych verziách.
1 02.09.2015 / Redakcia AUTO BILD

Škoda si v posledných rokov vedie finančne i predajne dobre. Jej automobily rozumne využívajú koncernovú techniku tak, aby neboli príliš drahé, pritom však už popri svojich súrodencoch nepôsobia ako škaredé káčatká. Stabilná pozícia firmy dovoľuje rozmýšľať nad expanziou do nových segmentov a popri tradičnej orientácii na rodinu dať jej modelom konečne tiež viac emócií. Súčasťou tejto stratégie je aj príchod prvých SUV mladoboleslavskej značky.

Najväčšie SUV značky Škoda bude dlhé asi 4 700 mm a okrem základného modelu by malo byť dostupné aj vo verzii so splývajúcou zadnou časťou. Takto má vyzerať podľa exkluzívnych informácií redakcie AUTO BILD

Vrchol ponuky SUV s okrídleným šípom v znaku, plánovaný už na budúci rok, má dostať meno Snowman, pričom základný model by mala neskôr doplniť aj vizuálne atraktívnejšia verzia so splývajúcou zadnou časťou karosérie. Mix SUV s líniami strechy „štvordverového kupé“ znamená, že Škoda sa posunie do triedy, ktorú doteraz okupoval napríklad model BMW X4. Konštrukčný základ českej novinke poskytne sesterský model Tiguan, jeho platforma však bude o niečo predĺžená, a tak Škoda narastie do dĺžky 4 700 mm.

Rodina SUV z Mladej Boleslavi sa postupne v nasledujúcich rokoch rozrastie až na trio. V roku 2017 by mal prísť na trh nástupca kompaktného crossoveru Yeti, využívajúci, podobne ako väčší Snowman, techniku modelov Tiguan a prípade aj Golf. O ďalší rok neskôr ho má doplniť najmenší zástupca, robustná verzia typu Fabia, zdieľajúca komponenty s nasledujúcou generáciou VW Polo.

Ambície firmy preraziť v novom segmente sú úplne pochopiteľné, stoja za nimi plány na ďalšie rozšírenie produkcie. Škoda chce už v roku 2018 prekonať hranicu 1,5 milióna vyrobených kusov a o štyri roky neskôr už má byť prelomená aj dvojmiliónová bariéra. Stále rastúce predaje SUV nielen v Európe, ale aj na ostatných trhoch jej k tomu môžu dopomôcť významnou mierou.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×