Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Kicks sa má predávať globálne

Informácie o sériovej výrobe a dostupnosti mimo trhov Južnej Ameriky dostali oficiálnu pečať. Produkčný automobil si ponechá označenie štúdie.
1 1 príspevok 06.01.2016 / Marek Pokrývka

Koncom roka 2014 odhalil Nissan koncept SUV s označením Kicks, ktorý bol o niečo väčší než sériový Juke. Jeho premiéra sa odohrala v Brazílii. Už vtedy sa v neoficiálnych sférach povrávalo o sériovej výrobe a dostupnosti aj mimo trhov Južnej Ameriky. V týchto dňoch dostali informácie oficiálnu pečať. Nový model japonskej značky sa má predávať globálne.

Výroba modelu Kicks bude prebiehať v Rio de Janeiro

Produkčný automobil si ponechá označenie štúdie, žiadne ďalšie detaily však o ňom automobilka neprezradila. Jeho výroba bude prebiehať v Rio de Janeiro. Nie je preto prekvapením, že medzi úvodnými krajinami určenými pre jeho predaj sú Brazília či Argentína. Neskôr by sa však Nissan Kicks mal dostať aj na mnoho ďalších trhov, vrátane tých európskych.

V koncepčnej podobe meralo SUV na dĺžku 4,3 metra a stálo na rázvore merajúcom 2 620 mm, čím sa dostalo medzi Juke a Qashqai. Bližšie je pritom k druhému menovanému. Sériová verzia pravdepodobne nebude s proporciami veľmi hýbať, zachované asi ostanú i dizajnové línie.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×