Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo V90 Cross Country: 6,5 cm k dobru

Švédska automobilka prepracovala nárazníky, blatníky i prahy kombi. Zmeny na podvozku dostávajú jeho svetlú výšku na 218 milimetrov.
25 5 príspevkov 17.09.2016 / Marek Pokrývka

Po krátkej kampani odvolávajúcej sa na históriu kombíkov prispôsobených pre výlety mimo spevnený povrch Volvo odhalilo model V90 Cross Country. Ide o akúsi nadstavbu päťdverového vozidla prezentovaného počas jarného ženevského autosalóna. Novinka sa chystá na výstavisko do Paríža, pričom na jeho pôdu neprinesie žiadne veľké prekvapenia.

Volvo V90 Cross Country sa chystá na výstavisko do Paríža 25 fotografií v galérii Volvo V90 Cross Country sa chystá na výstavisko do Paríža Zdroj: Volvo

Štvrtý člen rodiny s číslom deväťdesiat sa od východiskového typu líši na prvý pohľad. V prvom rade za to môže bodykit: švédska automobilka prepracovala oba nárazníky, blatníky i prahy vozidla. Neodmysliteľnou súčasťou karosérie sú nelakované plasty i strieborné prvky pripomínajúce kov. Ako to už býva, terénnej štylistike výrobca prispôsobil aj disky kolies.

Volvo je podľa očakávaní podstatne ďalej od cesty než pri štandardných kúskoch. V porovnaní s nimi má 6,5 cm k dobru, čo jeho svetlú výšku dostáva na slušných 218 milimetrov. Pri takýchto zmenách na podvozku je samozrejmosťou zmena charakteristiky pruženia. Testovanie auta prebiehalo najmä v drsných končinách Švédska, malo by teda toho zvládnuť dosť.

Exemplár na fotografiách prezrádza dostupnosť verzie T6 25 fotografií v galérii Exemplár na fotografiách prezrádza dostupnosť verzie T6 Zdroj: Volvo

Pod odolným zovňajškom sa skrýva luxusná kabína, ktorá nijako nezaostáva za bežným kombi. Cross Country ponúkne rovnaký rozsah komfortného i bezpečnostného vybavenia ako klasika. O technickej stránke zatiaľ Volvo nič nepovedalo, samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies. Exemplár predstavený na fotografiách prezrádza dostupnosť verzie T6. Paleta motorizácii by sa meniť nemala, očakávať možno rovnaké benzínové i naftové štvorvalce. Viac sa asi dozvieme v Paríži. Výroba terénneho kombi sa má začať krátko na to, prvé kusy prídu k majiteľom na jar.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×