Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S EGT: Stovka za 2,1 sekundy

Elektromobily v súčasnosti už ani náhodou nie sú pomalými a nezáživnými autami. Dokazuje to aj Tesla Model S EGT, ktorý na má väčší výkon, než Lamborghini Aventador.
9 8 príspevkov 17.01.2017 / Filip Kadlečík

Tento rok by s podporou FIA mala odštartovať nová motoristická séria. Na šampionáte Electric GT budú pretekať elektromobily, ktoré sa vďaka ohromnému výkonu a krútiacemu momentu nemusia hanbiť ani pred dvanásťvalcovým Lamborghini Aventador S.

Tesla Model S P100D EGT 9 fotografií v galérii Tesla Model S P100D EGT Zdroj: Electric GT Series

Ešte donedávna sa hovorilo o možnosti, že na kolotoči EGT bude zápoliť niekoľko upravených vozidiel Tesla. Konkrétne malo ísť o Model S P85D. Ako sa však ukázalo, čaká nás ešte viac zábavy. Premenou na pretekársky špeciál totiž prešla verzia P100D, ktorá dynamikou berie dych už v základnom vyhotovení.

Po redukčnej diéte zhodila upravená mašina 500 kg. Veľká úspora hmotnosti sa podarila napríklad vďaka využitiu karbónovému bodykitu. Svoju zásluhu na väčšej agilite však bude mať aj sparťanský interiér - okrem masívneho stredového displeja z neho zmizli prakticky všetky luxusné prvky. V špecifikácii EGT má auto len jedno sedadlo.

Práve vďaka nižšej hmotnosti je P100D EGT doslova neriadenou strelou. Na 100 km/h vyšprintuje za 2,1 sekundy, maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. O fascinujúce čísla sa zasluhuje pohonná sústava s výkonom 585 kW (769 k) a krútiacim momentom 995 Nm. O zvládnutie extrémneho elektromobilu sa starajú vylepšené brzdy či pretekársky podvozok.

Elektrický FF 91: Zatieni aj Bugatti a Maybach

Faraday Future už dávnejšie avizoval nový elektromobil. Málokto čakal, že bude mať taký brutálny výkon a zrýchlenie. Dojazd je tiež úctyhodný.

Schopnosti takto upravených strojov preverí niekoľko okruhov v rámci Európy, medzi nimi aj obávané Zelené peklo. Na trati bude mať 10 tímov s 20 pilotmi i pilotkami k dispozícii 20 minút na tréning a 60 minút na klasifikáciu. Samotné preteky sa budú skladať z dvoch častí, prvá sa pôjde počas dňa a druhá počas večera. Zdá sa, že formát súťaže by mohol byť atraktívny. Uvidíme, ako sa organizátorom podarí naplniť veľké ambície.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×