Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.
1 8 príspevkov 25.07.2017 / Marek Pokrývka

Jedným z debutantov tohtoročného ženevského autosalóna bol nový Swift. Štvrtá generácia populárneho japonského drobca prišla s evolučným dizajnom a zaujala najmä veľmi nízkou hmotnosťou. Pri premiére sa hovorilo o troch motoroch. Ponuku však čoskoro obohatí ďalší člen, Suzuki totiž dostalo verziu Sport. Oficiálnu premiéru bude mať 12. septembra vo Frankfurte.

Suzuki Swift Sport bude mať pod kapotou agregát 1.4 Boosterjet

Od štandardných vyhotovení malého hatchbacku sa nabrúsený variant odlišuje na prvý pohľad. Na zatiaľ jedinej zverejnenej fotografií nesie výrazný žltý lak, do ktorého sa obliekol agresívnejšie tvarovaný predný nárazník. Jeho súčasťou je čierny spojler. Rovnaký odtieň nesú nadstavce prahov, pričom disky kolies s pomerne veľkým priemerom siahli po dvojfarebnej kombinácii. Na obrázku môžeme vidieť aj odlišnú výplň masky chladiča. Obrázok zadnej časti zatiaľ Suzuki nezverejnilo, no možno očakávať odlišný tvar nárazníka a charakteristickú dvojicu výfukových koncoviek.

Suzuki Swift: Podstatne vylepšený bestseller

Príchod štvrtej generácie Suzuki Swift je ostro sledovaný. Nemožno sa tomu diviť, malý svišť sa u nás predáva výborne. S novinkou sme sa zoznámili v Ženeve, prekvapila nás interiérom.

To najdôležitejšie sa však skrýva pod kapotou. Swift Sport totiž mení 1,6-litrový atmosférický motor svojho predchodcu za prepĺňaný agregát 1.4 Boosterjet známy z typov SX4 S-Cross či Vitara S. V nich dosahuje zhodne výkon 103 kW (140 k) a krútiaci moment 220 Nm. Presné parametre verzie pripravenej pre svišťa zatiaľ nie sú známe, no naladenie sa pravdepodobne zachová. V kombinácii s pohotovostnou hmotnosťou dosahujúcou údajne iba 870 kilogramov by malo byť o dobrú zábavu za volantom postarané.


Najnovšie články
BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×