Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda CR-V príde do Európy ako hybrid

Prototyp nového SUV má benzínový dvojliter pracujúci v Atkinsonovom cykle, elektromotor a samostatný generátor. Klasická prevodovka chýba.
4 08.09.2017 / Marek Pokrývka

Počas vlaňajšieho automobilového veľtrhu v Los Angeles stiahla Honda plachtu z piatej generácie typu CR-V. Medzičasom ju začala v Spojených štátoch aj predávať. Starý kontinent si na nové vozidlo ešte chvíľu počká, na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne bude prezentovaný jeho predsériový prototyp. SUV pritom príde do Európy ako hybrid.

Honda CR-V piatej generácie vo forme hybridného prototypu 4 fotografií v galérii Honda CR-V piatej generácie vo forme hybridného prototypu Zdroj: Honda

Japonská automobilka teda v našich končinách predstaví verziu, ktorá ešte nezačala ponúkať v Amerike ani na domácom trhu. O pohone novinky zatiaľ neprezradila presné parametre. Spomína prítomnosť benzínového dvojlitra i-VTEC pracujúceho v Atkinsonovom cykle, elektromotora slúžiaceho na pohon a samostatného generátora. Prekvapením je absencia klasickej prevodovky.

Honda CR-V ide v stopách typu Civic

Piata generácia SUV dostala do vienka výraznejší dizajn, nižšiu hmotnosť a benzínový turbomotor so zdvihovým objemom 1,5 litra.

Hybridnému prototypu chýbajú výfukové koncovky, čomu bol prispôsobený nárazník. Ani predný dielec sa nevyhol úpravám. Od komponentu známeho z verzie predávanej v USA sa odlišuje, klasické okrúhle hmlovky nahradili pásy diód. Prítomnosť zmiešanej techniky prezrádza štítok na predných blatníkoch. Honda už tradične neukázala interiér, jeho odhalenie si necháva na prezentáciu štandardnej sériovej verzie. Tá sa pravdepodobne odohrá na jar v Ženeve.


Najnovšie články
Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×