Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford posúva Mustang GT na novú úroveň

Modrý ovál uvádza Performance Pack Level 2. Balík obsahuje špecifické spojlery, kolesá a podvozok s výrazne vyššou tuhosťou.
13 1 príspevok 24.10.2017 / Marek Pokrývka

Americká legenda menom Mustang absolvovala začiatkom tohto roka plastickú operáciu, ktorej súčasťou boli aj technické úpravy. Vďaka nim by tento muscle car mal byť ešte rýchlejší. Príplatkový set doplnkov slúžiacich na ďalšie zlepšenie jeho schopností však zostal v ponuke, čo platí pre oboch zástupcov zoštíhleného portfólia motorov. V prípade väčšieho z nich dostal nadstavbu.

Ford Mustang GT vybavený druhou úrovňou balíka Performance 13 fotografií v galérii Ford Mustang GT vybavený druhou úrovňou balíka Performance Zdroj: Ford

Osemvalcovú verziu nesúcu označenie Mustang GT posúva Ford na novú úroveň. Uvádza pre ňu Performance Pack Level 2, ktorý obsahuje obsah jednotky rozšírený o množstvo ďalších detailov. Navonok ho možno spoznať podľa prídavného predného spojlera  a špecifických devätnásťpalcových ráfikov, ktorú sú obuté do poriadne širokých pneumatík Michelin Pilot Sport Cup s mierami 305/30 R19. Medzi vizuálne identifikačné znaky možno zaradiť aj lištu lemujúcu veko kufra.

 

Oko skutočného znalca možno odhalí aj menšiu svetlú výšku, upravený podvozok ju totiž spolu s kolesami sťahuje o trinásť milimetrov. Podvozok má výrazne vyššiu tuhosť. To sa netýka iba pružín, ale aj stabilizátorov na oboch nápravách. V prípade toho zadného hovoríme o náraste až 67%. Výrobca okrem toho modifikoval aj riadenie a magnetické tlmiče, šlo sa teda do hĺbky.

Poznávacím znakom je špecifické obutie a prídavný predný spojler 13 fotografií v galérii Poznávacím znakom je špecifické obutie a prídavný predný spojler Zdroj: Ford

Druhé vydanie paketu Performance bude dostupné výhradne pre automobily vybavené manuálnou prevodovkou, čím sa líši od svojej základnej verzie. Zachováva však viacero zdedených komponentov. Okrem extra rozpier pre obe osi ide najmä o zadný diferenciál typu Torsen a silnejšie brzdy Brembo, ktoré majú vpredu šesťpiestikové strmene a kotúče merajúce 380 milimetrov.

Mustang po facelifte: Silnejší i slabší

Európska verzia zaoceánskej ikony prešla technickými zmenami. Osemvalcu konské sily pribudli, motor EcoBoost však o nejaké prišiel.

S interiérom sa v tomto prípade nijako nehýbalo. V predstavenom vozidle sú síce prítomné aj anatomické sedadlá Recaro, tie sa však predávajú separátne. Nejde teda o súčasť Performance Pack Level 2. Nový balík si aktuálne už možno objednať, reálny príchod ním vybavených vozidiel na domáci trh sa má odohrať počas jari. Presnú cenu zatiaľ americká automobilka nepovedala.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×