Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvýšil predaj na európskom trhu o vyše 5 %

Spoločnosť informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut.
15.11.2017 / TASR

Americká automobilka Ford zaznamenala v Európe minulý mesiac vyše 5-% rast predaja, k čomu do veľkej miery prispel predaj modelu Fiesta, ako aj zvýšený dopyt po športovo-úžitkových vozidlách.

Spoločnosť v utorok informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut. Oproti októbru minulého roka to znamená rast predaja o 5,4 %. Tradičnými európskymi trhmi Fordu sú Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Poľsko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Portugalsko, Rumunsko, Taliansko, Švédsko a Švajčiarsko.

Výrazne sa pod to podpísal predaj športovo-úžitkových vozidiel (SUV), ktorý sa zvýšil o 28,5 % na 18 500. Najväčšou mierou k tomu prispeli modely EcoSport a Kuga. Ešte vyšší objem predaja zaznamenala firma pri osobnom automobile Fiesta, keď predala v Európe minulý mesiac 20.500 týchto vozidiel.

Na najväčšom automobilovom trhu Európy, v Nemecku, predal Ford 25.100 vozidiel. To je o 2 600 viac než v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. Podiel americkej automobilky na nemeckom trhu tak dosiahol 8,3 %.

(TASR)


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×