Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj automobiliek GM a FCA v USA klesol

Jedinou z veľkej trojky amerických automobiliek, ktorá v novembri oznámila rast, bola firma Ford.
04.12.2017 / TASR

Americká automobilka General Motors (GM) oznámila za minulý mesiac pokles predaja na americkom trhu, keď sa menej darilo značkám GMC a Cadillac. Pokles predaja, navyše, zaznamenala aj automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

General Motors uviedol, že v novembri predal v USA celkovo 245.387 vozidiel. Medziročne to znamená pokles o 2,9 %. Predaj áut značky GMC sa znížil o 5,8 % a v prípade predaja značky Cadillac pokles dosiahol 12,8 %.

Ešte výraznejší pokles predaja oznámila taliansko-americká FCA. Ako uviedla, v novembri klesol predaj jej áut o 4 % na 154.919 vozidiel. Celkový výsledok ovplyvnili najmä flotilové predaje, ktoré klesli o 25 %. Maloobchodný predaj síce o 2 % vzrástol, vysoký rozsah poklesu flotilových predajov ale vykompenzovať nedokázal.

Čo sa týka značiek, jedinou, ktorá vykázala rast, bola rovnomenná značka Chrysler. Jej predaj sa v novembri zvýšil medziročne o 14 %. V ostatných prípadoch predaje klesli. Medzi nimi aj pri značke Jeep. Aj keď Jeep Compass a Jeep Cherokee zaznamenali výrazný rast predaja, celkovo predaj značky Jeep klesol o 2 %.

Jedinou z veľkej trojky amerických automobiliek, ktorá v novembri oznámila rast, bola firma Ford. Ako uviedla, minulý mesiac predala v USA celkovo 210.771 vozidiel. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka to predstavovalo rast o 6,7 %.

(TASR)


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×