Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá má byť globálnym modelom. Dostane sa aj ku nám?
4 6 príspevkov 16.01.2018 / Filip Kadlečík

V kuloároch automobilového priemyslu sa hovorí o tom, že Renault chystá ďalšie lacné SUV, podobné modelu Kwid, ktoré by cenovkou malo podliezť Duster.  Informovali o tom rôzne servery, medzi nimi aj livemint.com. Portál informuje o tom, že po masívnom úspechu lacného Kwidu plánuje Renault do vývoju ďalšieho automobilu určeného prioritne pre indický trh investovať v prepočte približne 400 miliónov dolárov.

Renault Kwid je lacným modelom, ktorý v Indii zožal úspech 4 fotografií v galérii Renault Kwid je lacným modelom, ktorý v Indii zožal úspech Zdroj: Renault

Má ísť o malý model s dĺžkou do štyroch metrov, ktorý však nebude mať športovo-úžitkovú karosériu. Svoju premiéru by si automobil mal odbiť v roku 2019, ako koncept sa má na automobilových výstavách objavovať v najbližších mesiacoch. Zaujímavá je najmä informácia, že na modifikovanej platforme CMF-A, ktorú má drobec využívať, by neskôr malo vyrásť aj SUV.

Už v nadpise daného článku sa zároveň hovorí o tom, že pôjde o globálne modely. Nenápadná narážka by mohla znamenať to, že malé SUV v budúcnosti dorazí okrem iných aj na náš trh, trebárs pod hlavičkou Dacie. Stalo by sa tak najlacnejším SUV značky, od Dusteru by totiž cenou malo mať poriadne ďaleko.

Renault Kwid: Špunt s génmi SUV

Lacná novinka síce nesie francúzske logo, no dizajnom sa hlási skôr k rumunskej rodine. Vyvinutá bola primárne pre Indiu.

Na príchod lacnejšieho brata populárneho Rumuna by sme však zatiaľ čakali márne. Model vyvíjaný v Indii sa ku nám takmer určite nedostane. Slovíčko “globálny” v tomto prípade naráža skôr na trhy Afriky či Latinskej Ameriky. V našom prostredí by totiž kvôli emisným i bezpečnostným štandardom stúpli náklady na jeho výrobu a nemusel by si zachovať svoju najväčšiu výhodu - cenovú atraktivitu. Malé SUV Dacie by však rozhodne nemuselo byť zlým nápadom...


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×