Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.
13 1 príspevok 15.01.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ak ste fanúšikom značky Porsche, trojčíslie 964 vám je pravdepodobne dobre známe. Označovala sa ním staršia generácia modelu 911 vyrábaná medzi rokmi 1989 až 1994. O týchto vzduchom chladených nemeckých športiakoch vieme okrem iného aj to, že ich hodnota neustále rastie. V prípade nie celkom zvyčajných variantov ako Turbo S či Carrera RS to platí niekoľkonásobne.

Na floridskom ostrove sa v aukcii objaví 12 unikátnych Porsche 13 fotografií v galérii Na floridskom ostrove sa v aukcii objaví 12 unikátnych Porsche Zdroj: RM Sotheby's

Onedlho budú záujemcovia môcť siahnuť na viacero zástupcov spomínaného typu. Aukčný dom RM Sotheby's oznámil, že na jeho marcovej aukcii sa objaví unikátna 12-členná zbierka najvzácnejších variantov generácie 964. Všetky sa nachádzajú v špičkovom stave, čo sa odráža aj na ich hodnote. Odhadované ceny sa začínajú na 200-tisíc dolároch a siahajú až po 1,5 milióna dolárov v závislosti od konkrétneho modelu.

Pýchou zbierky je Carrera RSR 3.8 z roku 1993. Vznikla iba v 45 kusoch, má najazdených 765 kilometrov a oblieka vzácny lak Ferrari Yellow. Len o desať kusov viac sa vyrobilo z variantu RS 3.8, ktorý sa tiež nachádza v tejto kolekcii. Po cestách prešiel sedemtisíc kilometrov. Dražiť sa budú aj prepĺňané modely Turbo S, v ponuke je odľahčená verzia Leichtbau, ale tiež 10-kusové exempláre X83 Flachbau a X85 Flachbau so sploštenou prednou časťou.

Upravené Porsche 911: Jazda na retro vlne

To je ale rozruchu okolo amerického úpravcu Porsche 911 s názvom Singer! Jeho deväťstojedenástky nadchýnajú zákazníkov modernou technikou zabalenou do šarmantného retro dizajnu. Recept, ktorý...

Medzi exkluzívne kúsky športového auta patrí aj Speedster z roku 1994, model Carrera Cup či Carrera RS America. Ide teda o zbierku, ktorá sa skutočne len tak nevidí. O jej vznik sa postaral neznámy milovník deväťstojedenástky. Vozidlá zhromažďoval pod jednou strechou, no teraz sa ich rozhodol zbaviť. Porsche sa objavia 10. marca v hoteli Ritz-Carlton na floridskom ostrove Amelia Island.


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×