Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.
64 1 príspevok 15.01.2018 / Marek Pokrývka

Zdá sa to neuveriteľné, ale uprostred februára uplynú štyri roky od oficiálnej premiéry asi najkontroverznejšieho BMW ostatných rokov. Na mysli máme typ Active Tourer spadajúci pod rad 2. Hlavným dôvodom je predný pohon, ktorý vychádza z platformy UKL používanej spoločne s MINI. To pred niekoľkými dňami prešlo omladením. Netrvalo dlho a facelift zasiahol aj produkt materskej značky vyrábaný s dvomi karosériami.

Dvojica kompaktov Active Tourer a Gran Tourer prechádza faceliftom 64 fotografií v galérii Dvojica kompaktov Active Tourer a Gran Tourer prechádza faceliftom Zdroj: BMW

Bavorský výrobca modernizuje svoje kompaktné MPV v oboch dostupných variantoch, polčasové zmeny teda zasiahli spomínaný päťmiestny automobil i jeho väčšieho brata ponúkajúceho opciu tretieho radu sedadiel. Dizajnové úpravy dvojice sú pomerne nenápadné.

V prvom rade prišiel na scénu ostrejšie tvarovaný predný nárazník, ktorého súčasťou sú čierne časti i opticky zväčšená maska chladiča. Retuš zasiahla aj zadný dielec. Vpredu sa okrem toho objavili upravené svetlá s vylepšenou LED architektúrou a to je takmer všetko. Do palety akurát pribudli dve nové farby laku i šesť prídavných dizajnov diskov kolies.

V technickej palete pribudla nová prevodovka, zmenila sa aj jej páka 64 fotografií v galérii V technickej palete pribudla nová prevodovka, zmenila sa aj jej páka Zdroj: BMW

Osvieženú vizáž dopĺňajú kozmetické zmeny interiéru. Mníchov siahol po mierne modifikovanom prístrojovom štíte a rozšíril ponuku vybavenia i dostupných materiálov. Rodinne orientovaný kompakt navyše dostal najnovšiu verziu systému iDrive spolu s podstatne väčším a kvalitnejším centrálnym displejom. Ďalšou novinkou je elektronická páka samočinnej prevodovky.

MINI absolvovalo malú štylistickú retuš

Dizajnové zmeny zasiahli najmä svetlá imidžového Angličana, zatiaľ prichádzajú na kabriolete a trojdverovom hatchbacku.

Prostredníctvom moderného joysticku možno ovládať nielen osemstupňový automat, ale tiež dvojspojkovú prevodovku so siedmimi stupňami. Popri príbuznom MINI ju teda dostali aj dvojčatá Active Tourer/Gran Tourer. Množstvo kombinácii pohonu sa vďaka nej rozšírilo, no úpravami prešla aj samotná technika. BMW sa snažilo najmä znížiť výfukové emisie praktického radu 2.

Najmä pri pohľade zozadu je modernizácia MPV ťažko postrehnuteľná 64 fotografií v galérii Najmä pri pohľade zozadu je modernizácia MPV ťažko postrehnuteľná Zdroj: BMW

Po novom majú všetky naftové motory časticový filter, pri štvorvalcoch začína automobilka celoplošne používať dvojicu turbodúchadiel. Zmenám sa nevyhol ani plug-in hybrid dostupný iba s kratšou karosériou. Väčšinu základných parametrov si síce ponechal, no jeho elektrický dojazd sa predĺžil zo 41 na 45 kilometrov. Spolu s ostatnými variantmi omladeného MPV sa začne predávať v marci.


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×