Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Hybridný sedan chce konkurovať triednemu bestselleru. Vo svojich útrobách spojí benzínový štvorvalec, elektromotor a batériu uloženú pod sedadlami.
4 2 príspevky 16.01.2018 / Marek Pokrývka

Medzi debutantmi tohtoročného detroitského autosalóna sa objavila aj Honda Insight tretej generácie, ktorej podobu sme spoznali ešte pred Vianocami. Oproti svojim predchodcom pôsobí omnoho konvenčnejšie. Zatiaľ ide podľa slov autorov len o prototyp, no sériová verzia sa od neho pravdepodobne výrazne líšiť nebude. O vozidle sme v týchto dňoch spoznali prvé technické detaily.

V tretej generácii vyzerá Insight podstatne atraktívnejšie než doposiaľ 4 fotografií v galérii V tretej generácii vyzerá Insight podstatne atraktívnejšie než doposiaľ Zdroj: Honda

Japonský sedan bude opäť rýdzo hybridným produktom. Vo svojich útrobách spojí bližšie nešpecifikovaný benzínový štvorvalec s objemom 1,5 litra a elektromotor čerpajúci energiu z batérie typu Li-ion, ktorá má byť uložená pod zadnými sedadlami. Vďaka tomu neobmedzí batožinový priestor. Ten by mal ponúkať konkurencieschopný objem, chýbať nebude možnosť sklopiť zadné sedadlá.

Honda Insight: Ďalšia zásadná premena

Tretia generácia hybridu už nebude zvláštne pôsobiacim hatchbackom, ale pôjde o podstatne atraktívnejší sedan s konvenčnejším vzhľadom.

Parametre technického ústrojenstva sme sa nedozvedeli, japonský výrobca naznačil akurát kombinovanú spotrebu. Insight má podľa neho jazdiť pod päť litrov. Honda očakáva, že vozidlo dostane od amerického ministerstva životného prostredia hodnotenie okolo 50 míľ na galón paliva (4,7 l/100 km). Na finálne detaily nebudeme čakať dlho. Produkčný model sa má začať predávať ešte počas tohto roka, hlavným kandidátom na jeho odhalenie je aprílový New York. Cieľ vozidla je pritom jasný. Hybridný automobil chce konkurovať triednemu bestselleru, ktorým je už dlhé roky Toyota Prius.


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×