Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen najmladšie autá, ale zároveň aj najdrahšie.
3 príspevky 17.01.2018 / TASR

V minulom roku si mohli záujemcovia o kúpu jazdeného auta vyberať z viac ako pol milióna automobilov. Po zohľadnení počtu obyvateľov jednotlivých krajín Vyšehradskej štvorky bola ponuka na Slovensku najširšia, oproti Poľsku a Maďarsku dokonca raz taká. Vyplynulo to z analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a robí jeho hodnotenie.

Jazdenka do 5 000 eur: 15 najžiadanejších u nás

Potrebujete jazdené auto za dobré peniaze? AUTO BILD prináša v spolupráci s portálom Autobazar.sk prehľad pätnástich najpopulárnejších jazdeniek na Slovensku s cenovkou pod 5 000 eur.

Automobily ponúkané na Slovensku charakterizoval najnižší priemerný vek a kilometrový nájazd. To sa však odrazilo v ich priemernej cene. Bola najvyššia - v porovnaní s Českou republikou takmer dvojnásobná, oproti Poľsku takmer trojnásobná.

Rozdielne preferencie motoristov susedných krajín sa premietajú aj do obľúbenosti modelov, ktoré sú najčastejšie ponúkané. Kým na Slovensku a v Českej republike si podľa údajov AAA AUTO prvú priečku dlhodobo drží Škoda Octavia, v Maďarsku a Poľsku to je Opel Astra. V Maďarsku sa dokonca žiadna Škodovka nedostala ani do TOP 10 najinzerovanejších vozidiel, v Poľsku až na desiate miesto Škoda Octavia. Štyri modely, ktoré sa vošli do TOP 10 vo všetkých štyroch krajinách, sú VW Passat, VW Golf, Ford Focus a BMW 3.

Aké jazdené autá predáte najlepšie a aké najhoršie?

Ak si niekto myslí, že najžiadanejšie jazdenky sú modely prémiových značiek, je na omyle. Najmenej sa v bazároch ohrejú francúzske, talianske a ázijské modely. Víťaz vás ale prekvapí.

Jednotka v rebríčku TOP 10 inzerovaných vozidiel, Škoda Octavia, potvrdzuje trend vyšších cien na Slovensku. Pri porovnaní priemernej ceny a najazdených počtov kilometrov v SR a v Českej republike sa ukazuje, že slovenskí predávajúci síce žiadali rovnakú cenu ako českí, avšak priemerný kilometrový nájazd bol o 20.000 km vyšší. V Poľsku a Maďarsku nie je rozdiel tak výrazný. TOP jednotka oboch týchto krajín (Opel Astra) má takmer totožnú priemernú cenu a nájazd sa líši iba o dve tisícky.

V minulom roku bolo najviac "jazdeniek" inzerovaných v Trenčianskom kraji, ktorý viedol aj v priemernej cene ponúkaného vozidla, priemerný vek bol 5 rokov. Najmenej jazdených áut bolo ponúkaných v Košickom kraji, ich priemerný vek bol 11 rokov. V Bratislavskom kraji bol priemerný vek ponúkaných jazdených áut 8 rokov.

(TASR)


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×