Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.
5 17.01.2018 / Marek Pokrývka

Krátko pred vianočnými sviatkami Toyota prezradila, že na blížiacom sa januárovom autosalóne v japonskej metropole predvedie extrémne vozidlo. Už na jeho prvom obrázku bola evidentná súťažná DNA. Svetová premiéra novinky nesúcej skratku divízie Gazoo Racing a jednoduché meno Super Sport Concept to potvrdila, pôsobí totiž ako čistokrvný stroj zo špičkového motoršportu.

Toyota GR Super Sport Concept má od sériového auta poriadne ďaleko 5 fotografií v galérii Toyota GR Super Sport Concept má od sériového auta poriadne ďaleko Zdroj: Toyota

Pod svetlami výstaviska Makuhari odhalila domáca automobilka nekompromisné kupé, ktoré technologicky vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára TS050 Hybrid. Naznačuje to svojím dizajnom. Ide o širokú placku s výraznými blatníkmi, množstvom aerodynamických prvkov a malou kupolou kokpitu učupenou kdesi uprostred. K okruhovému nádychu prispieva aj použité obutie.

Toyota avizuje kupé s génmi pretekára

Na januárovom autosalóne v Tokiu predstaví japonský gigant koncept, ktorý sa inšpiroval strojmi z Le Mans. Očakávame využitie hybridnej techniky.

Na karosérii chýbajú spätné zrkadlá i viditeľné svetlomety, pričom ani tvar dverí nenaznačuje možnosť denného používania. Okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu. Toyota GR Super Sport Concept prišla na autosalón s výkonom rovných 1 000 koní, čo je v prepočte 736 kW. Toto číslo je dielom 2,4-litrového šesťvalca s dvomi turbodúchadlami doplneného elektrickou asistenciou. Použité technológie pravdepodobne časom uvidíme aj v sériových produktoch značky. No všetko nasvedčuje tomu, že exponát odhalený v Tokiu nebude východiskom pre zrod produkčného auta.


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×