Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA sa zameria na elektromobily

Elektromobily sú v súčasnosti v centre pozornosti politiky aj automobiliek. Výnimkou nie je ani francúzsky koncern PSA, ktorý chce do roka 2025 ponúknuť elektrické verzie všetkých modelov.
19.01.2018 / TASR

Francúzska automobilová skupina PSA Peugeot Citroën plánuje do roku 2025 ponúknuť elektrifikované verzie celého radu modelov osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Uviedol to generálny riaditeľ Carlos Tavares na autosalóne v Detroite pre Automotive News.

Tavares v Detroite spresnil, že Peugeot plánuje ponúknuť 40 elektrifikovaných modelov značiek Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall a DS. Francúzska automobilová skupina podľa Tavaresa tiež využije know-how inžinierov nemeckej automobilky Opel, ktorú vlani kúpila od amerického koncernu General Motors (GM), aby navrhli vozidlá pre americký trh, ktoré by konkurovali domácemu výrobcovi GM.

Okrem toho má PSA v pláne ponúkať autonómne jazdné vlastnosti v 80 percent svojich vozidiel do roku 2030, pričom 10 percent vozidiel bude mať autonómnu úrovňou 4 alebo 5, čo znamená, že zásah vodičov nebude potrebný.

Manažéri automobilového priemyslu používajú termín elektrifikovaný pre plne elektrické vozidlá aj vozidlá, ktoré používajú hybridné systémy.

(TASR)


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×