Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

RS3: ABT posilňuje najrýchlejší hatchback

Má najsilnejší hatchback na trhu málo koní? Podľa firmy ABT áno a preto z jeho päťvalca vyšťavila ešte viac výkonu. Exteriér doladila tak, aby zodpovedal jeho schopnostiam.
18 5 príspevkov 21.01.2018 / Redakcia AUTO BILD

Audi RS3 je v súčasnosti najsilnejším a najlepšie akcelerujúcim hatchbackom na trhu. Výkonu má na svoje rozmery viac než dosť. Dvorný úpravca nemeckej značky to však vidí inak. Pre túto malú raketu si firma ABT Sportsline pripravila balík úprav, ktoré spravia er-es-trojku ešte rýchlejšiu i agresívnejšiu.

Agresívnejšiemu vzhľadu modelu RS3 dopomáhajú čierne detaily 18 fotografií v galérii Agresívnejšiemu vzhľadu modelu RS3 dopomáhajú čierne detaily Zdroj: ABT Sportsline

Tuner ponoril väčšinu exteriérových detailov do čiernej farby, čo dodáva vozidlu drsnejší vzhľad. K nemu dopomohlo tiež nasávanie vzduchu na blatníkoch a štvorica tmavých koncoviek výfuku. Okrem toho doprialo ABT hatchbacku nové disky, dostupné vo veľkostiach 19 alebo 20 palcov. V interiéri taktiež pribudlo niekoľko doplnkov. Vonkajšia strana sedadiel dostala karbónový obal a na tej vnútornej nájdeme vyšité logo úpravcu.

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).

V tomto prípade sú však ešte dôležitejšie zmeny pod kapotou. Len vďaka úprave riadiacej jednotky dokázali Nemci z 2,5-litrového prepĺňaného päťvalca vyžmýkať až 368 kW (500 k), čo je o 74 kW (100 k) viac než pri sériovom kúsku. Koľko trvá upravenej RS3 zrýchlenie na stovku známe nie je, avšak už tá štandardná na to potrebuje iba 4,1 sekundy. Ceny jednotlivých vylepšení spoločnosť neuviedla.


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×