Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Demon sa ďalšieho modelového roka nedočká

Americká automobilka Dodge vyvolala minulý rok predstavením svojho extrémneho počinu Demon poriadny rozruch. Nedávno oznámila, že po roku 2018 žiadny ďalší exemplár nevyrobí.
3 10.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Dodge predstavil začiatkom minulého roka svoju najsilnejšiu zbraň. Po extrémnom Hellcate prišiel ešte svalnatejší Demon, ktorý mal svojím zrýchlením prekonať všetky moderné superšporty. Záujemcovia o kúpu zo starého kontinentu sa takéhoto Challengeru nikdy nedočkali, v USA ho však automobilka ponúka už nejaký čas. Teraz by si tí Američania, ktorí sú si svojou kúpou neistí, mali dať pozor.

Demon dokáže pri štarte odlepiť predné kolesá od asfaltu 3 fotografie v galérii Demon dokáže pri štarte odlepiť predné kolesá od asfaltu Zdroj: Dodge

Automobilka totiž oznámila, že v roku 2019 už démonický model vyrábať neplánuje, a to aj napriek vysokému záujmu. Dodge tým chce zachovať exkluzivitu vozidla a tiež dodržať slovo o jeho limitovanej produkcii. Ďalším dôvodom môžu byť problémy so zákonom, pretože ak by vznikol väčší počet než bol ohlásený, mohlo by ísť o falošnú reklamu. Po tom, ako sa všetkých 3 300 kusov vypredá, už preto z výrobnej linky nevyjde žiadny ďalší.

Špičkový Challenger je v súčasnosti jedným najrýchlejšie akcelerujúcich automobilov planéty. Na stovku sa dostane už za 2,3 sekundy a trať dlhú štvrť míle prejde za 9,65 sekundy. Pod kapotou má 6,2-litrový osemvalec, ktorý dosahuje výkon až 626 kW (852 k) a maximálny krútiaci moment 1 044 Nm. Na americkom trhu sa jeho cena v prepočte začína približne na hodnote 68-tisíc eur.

Reklama ako má byť: Demon driftuje mestom

O výhaňanie diabla sa v krátkom čase pokúsil už druhý veľký hráč na automobilovom trhu. Dodge Demon jednoducho mnohým nedá spávať. My sa tomu nečudujeme.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×