Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Kona: Elektrická verzia v Ženeve

VIDEO
Novinku plánuje kórejská automobilka montovať s dvomi verziami pohonu, pri väčšom akumulátore je cieľom dojazd 470 kilometrov.
1 10.02.2018 / Marek Pokrývka

V marci otvorí svoje brány ženevské výstavisko Palexpo. Na jeho pôde plánuje Hyundai predviesť až tri novinky, pričom identitu dvoch z nich už momentálne poznáme. Expozícii značky bude podľa všetkého kraľovať štvrtá generácia typu Santa Fe. Po jej boku má stáť menší brat Kona, no nie v známej forme. Na autosalóne v Ženeve sa totiž svetu ukáže jeho elektrická verzia.

Elektromobil bude mať evidentne odlišnú masku chladiča

O možnosti implementácie batériového pohonu do malého kórejského SUV sa neoficiálne hovorí dlhšie, pričom špekulácie v ostatnom čase nabrali na intenzite. Automobilka ich teraz oficiálne potvrdila. Zverejnila fotografiu, ktorou láka na model Kona Electric, a video nesúce rovnaké posolstvo. Jediným viditeľným detailom na upútavkách je plná maska chladiča modrej farby s jemným vzorom rozbíjajúcim jej plochu.

Hyundai Santa Fe na prvých fotografiách

Štvrtá generácia kórejského SUV prichádza s rozdelenými LED svetlami, pôdorysom 4 770 x 1 890 mm a pohonom všetkých kolies HTRAC.

Hyundai vopred prezradil, že novinku plánuje montovať s dvomi verziami pohonu. Podľa jeho slov využije jeden z najvýkonnejších elektromotorov na trhu a taktiež ponúkne najväčší dojazd. Pri mohutnejšom akumulátore je interným cieľom naozaj slušných 470 kilometrov. Ďalšie detaily má výrobca zverejniť 27. februára, predaj elektromobilu spustí v lete. O cene sa zatiaľ nehovorí. No všetko nasvedčuje tomu, že by mohlo ísť o zatiaľ najdostupnejšie elektrické SUV.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×