Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vantage Eltona Johna: Predá sa za státisíce?

Aukcie sú populárnym spôsobom predaja pre raritné automobily a čoskoro sa do dražby poberie daľší z nich. Aston Martin Vantage z roku 1997 patril v minulosti hudobnej legende a je v špičkovom stave.
15 4 príspevky 10.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Automobily spojené s celebritami sa na dražbách objavujú pomerne často. Niektoré exempláre majú vďaka svojej histórií vyššiu hodnotu. Aukčná spoločnosť Silverstone Auctions dostala jeden taký nedávno do rúk. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi si ho objednal hudobník Elton John.

Britský Aston Martin Vantage svojimi krivkami pripomínal svalnaté americké športiaky 15 fotografií v galérii Britský Aston Martin Vantage svojimi krivkami pripomínal svalnaté americké športiaky Zdroj: Silverstone Auctions

Ide o Aston Martin Vantage, ktorý zišiel v roku 1997 z linky v továrni Newport Pagnell. Okrem tohto kusu vyrobila automobilka z variantu V550 iba ďalších 239. Okrem jeho minulosti a výnimočnosti mu na hodnote pridáva aj špičkový stav. Od momentu, keď opustil továreň, totiž najazdil iba 13 941 kilometrov. Očakáva sa, že jeho predajná cena sa bude pohybovať v rozmedzí 215 až 275 tisíc eur.

Vantage V550 sa svojho času radil medzi tie najsilnejšie sériové automobily. Jeho 5,3-litrový osemvalec s kompresorom produkuje 410 kW (557 k) a krútiaci moment 748 Nm. O výkon sa stará šesťstupňová manuálna prevodovka požičaná z Corvette. Napriek takmer dvojtonovej hmotnosti vystrelí Angličan na stovku za 4,6 sekundy a zastaví sa až na magickej hranici 300 km/h.

Vantage novej generácie na leto aj na trať

Vantage tvorí dôležitú časť ponuky Astonu Martin. Len pred pár dňami sa dočkal novej generácie, s ktorou sa očakáva aj príchod ostrých či špeciálnych verzií.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×