Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Corvette C2 dostala dotyk modernej doby

Chcete kompromis medzi veteránom a moderným autom? Talianska firma Ares Design dala Corvette druhej generácie technológie 21. storočia, popritom však veteránu ponechala dobový dizajn.
5 11.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Veterány sú úchvatné najmä svojím dizajnom. Čo však mnohým chýba k tomu, aby ich mohli plne využívať, sú technológie a pohodlie. Pri dnešných autách je komfort a bezpečnosť štandardom, v minulosti však tomu tak nebolo. S riešením prichádza talianska firma Ares Design. Druhej generácii klasického amerického športiaku Corvette dopriala kúru, ktorá ju preniesla do súčasnosti.

Cé-dvojka dostala LED svetlá, nové disky i výrazný technologický update 5 fotografií v galérii Cé-dvojka dostala LED svetlá, nové disky i výrazný technologický update Zdroj: Ares Design

Exteriér si zachoval väčšinu prvkov pôvodných. Pozmenené boli napríklad vyklápacie svetlá, ktoré dostali LED diódy, či disky. Predné kolesá obúvajú 19” ráfiky pričom zadné sú o palec väčšie. K zaujímavejším zmenám došlo vo vnútri vozidla. Interiér bol prečalúnený do tmavočervenej kože, ktorá bola aplikovaná presne podľa pôvodnej špecifikácie auta. Nechýba tu ani kvalitný zvuk, o ktorý sa postaral audiosystém od firmy Alpine. Pripojiť sa naň môžete cez rozhranie Bluetooth či USB.

Najdôležitejšie úpravy sú v tomto prípade tie technické. Podvozok si cé-dvojka požičala od svojho súčasného nástupcu, pribudla tiež elektronická parkovacia brzda. Pôvodná nezostala ani pohonná jednotka. Ares Design vložili do útrob veteránu agregát LS3 z Corvette C6, ktorý je vyladený na 386 kW (524 k) a spolupracuje s päťstupňovým manuálom. Firma uviedla, že celý projekt im zabral až 3 500 hodín práce a bude slúžiť na prezentáciu ich schopností.

Corvette ZR1 má na konte svoj prvý rekord

Beštia zvládla zvlnenú technickú trať v čase 2:37,25 a pokorila tak Ford GT o vyše sekundu. Vylúčiť nemožno ani jej útok na Nürburgring.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×