Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

(Ne)vkus dediča Fiatu? Absolútne modré Ferrari

Podľa mnohých by malo byť Ferrari červené. Ak sa však chcete byť originálny siahnete po inej farbe. Jeden z dedičov automobilky Fiat si nechal svojho tátoša vyrobiť v modrej farbe. A to doslova.
17 6 príspevkov 11.02.2018 / Redakcia AUTO BILD

Každé Ferrari je exkluzívne. Akýkoľvek model tejto značky je považovaný za prestížny a exotický kúsok v spoločnosti akýchkoľvek automobilov. Po cestách sa však premáva dostatočný počet kusov na to, aby ste sa niekedy stretli s takmer identickým. Dedič Fiatu a niekdajší zakladateľ divízie Tailor Made Lapo Elkann chce takejto situácií predísť, a tak si dal vyrobiť skutočne jedinečné Ferrari.

Podobné GTC4Lusso majiteľ len tak niekde nestretne... Dá sa však tomu čudovať? 17 fotografií v galérii Podobné GTC4Lusso majiteľ len tak niekde nestretne... Dá sa však tomu čudovať? Zdroj: Garage Customs Italia

Ako základ si vybral model GTC4Lusso, jediný zo súčasnej ponuky, ktorý odvezie štyroch pasažierov. Nazval ho GTC4Azzurra, čo je pri pohľade na vozidlo viac než pochopiteľné. Je totiž celé ponorené do odtieňov modrej. V exteriéri sa strieda tmavomodrá so svetlou, v dizajne historických pretekárskych Ferrari. Rovnako sfarbené sú aj disky či brzdové strmene. Vo vnútri hra odtieňov pokračuje. Sedačky dostali šachovnicový vzor a farebnej schéme sa nevyhol ani volant, ktorý je napoly tyrkysový. Modrú nájdete v tomto aute skrátka všade, kam sa pozriete.

Unikátny kúsok však nevyšiel v takomto prevedení z továrne. O úpravy sa postarala firma Garage Customs Italia, ktorú založil práve Lapo Elkann. Štvormiestne GTC4Lusso má pod kapotou vidlicový dvanásťvalec so zdvihovým objemom 6,3 litra. Agregát, ktorý používa viacero modelov značky je vyladený na 507 kW (681 k) s krútiacim momentom 700 Nm. Čo myslíte, hodí sa “rodinnému” Talianovi táto uprava, alebo ide o nevkus majiteľa?

Räikkönen osedlal Ferrari GTC4 Lusso T

Fínsky jazdec tímu F1 prehnal v reklamnom spote vlani uvedený superšport po kľukatom asfalte, pričom ho vôbec nešetril.


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×