Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Automobilový trh v Číne v januári ožil

Podľa najnovších údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov sa predaj osobných áut a dodávok v januári zvýšil o 10,7 %.
10.02.2018 / TASR

Automobilový trh v Číne, najväčší na svete, sa v januári spamätal z decembrového poklesu. Predaj vozidiel na čínskom trhu v prvom mesiaci roka vzrástol. Podporil ho veľký dopyt po SUV modeloch.

Podľa najnovších údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM) sa predaj osobných áut a dodávok v januári 2018 zvýšil o 10,7 % oproti prvému mesiacu minulého roka, na 2,4 milióna. Celkový predaj vozidiel, vrátane kamiónov a autobusov, vzrástol o 13,6 % na 2,7 milióna kusov.

Dopyt po SUV, ktoré tvoria takmer polovicu predaja, vzrástol v januári o 22,9 % na o niečo viac ako 1 milión. Nákup elektrických a hybridných vozidiel sa zvýšil až o 430 %, na 38 470 kusov.

Trh s autami v Číne zaznamenal za celý minulý rok len nevýrazný rast, o 1,4 %. Dôvodom bolo zníženie daňových výhod na kúpu nových, ekologickejších vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×