Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mníchov je najupchanejšie mesto Nemecka

Kolóny patria k bežnému koloritu veľkých miest, výnimkou nie sú ani nemecké. Podľa najnovšieho prieskumu najhoršie sú na tom vodiči v Mníchove, ktorí v zápchach strávili celkovo niekoľko dní.
2 príspevky 12.02.2018 / TASR

Bavorská metropola Mníchov obsadila prvé miesto v rebríčku najviac preťažených miest v Nemecku z hľadiska dopravy. Vozidlá tu v roku 2017 strávili v dopravných zápchach až 51 hodín. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Inrix, ktorá vyhodnocuje a poskytuje údaje o doprave. Mníchov pritom získal tento "nepríjemný" titul už druhý rok po sebe, uvádza sa v správe Inrix.

Ďalšiu priečku v rebríčku najviac zaťažených nemeckých miest obsadili spoločne Hamburg, Berlín a Stuttgart. Vodiči automobilov v nich minulý rok strávili v zápchach zhodne 44 hodín.

Štúdia Inrix ďalej odhalila, že najstrmší nárast počtu hodín strávených v dopravných zápchach minulý rok zaznamenali dve najväčšie nemecké mestá: Hamburg z 36 hodín v roku 2016 a Berlín z 39 hodín na 44 hodín v roku 2017.
Mníchovskí vodiči si pridali dodatočné štyri hodiny k času, ktorý vlani stratili na upchatých cestách.

Výskumníci z Inrix zároveň uviedli, že zvýšený počet stavebných prác zohral minulý rok významnú úlohu pri tvorbe dopravných zápch v Nemecku.

(TASR)


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×