Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fajčiari, interiér vášho auta už nemusí byť zadymený

Zapáliť si jednu v pauze počas šoférovania je pre mnohých vodičov príjemným relaxom.
6 09.02.2018 / inzercia

Ak však v aute fajčíte pravidelne, váš štvorkolesový tátoš sa veľmi ľahko premení na zdroj nepríjemného zápachu a škodlivín. V uzavretom a relatívne malom priestore vozidla sa dym ľahko usadí na sedadlách, kobercoch či v palubnej doske. A to škodí aj zdraviu vašich spolujazdcov.

Prevoňať auto nestačí

Ak si aj nezapálite v bezprostrednej blízkosti nefajčiara, ten stále pasívne inhaluje cigaretový dym z napáchnutého prostredia. Treba mať na pamäti, že nejde len o estetickú záležitosť, ale najmä škodlivú. Práve tabakový dym, ktorý sa pri fajčení tvorí, je totiž hlavnou príčinou vzniku toxických látok a najčastejších ochorení súvisiacich s fajčením. Stačí si predstaviť, čo sa s usadenými čiastočkami popola deje, keď zapnete v aute klimatizáciu. Používaním osviežovačov vzduchu, vysávaním kobercov či čistením poťahov sa síce zápachu zbavíte a pre pravidelnú údržbu sú rozhodne žiadúce, najlepšie by však bolo, keby sa škodlivý dym vo vašom vozidle nemusel tvoriť vôbec. Dobrou správou je, že vymoženosti 21. storočia už presne takúto alternatívu skutočne ponúkajú.

IQOS RUBY 6 fotografií v galérii IQOS RUBY Zdroj: IQOS

Zbavte sa cigaretového pachu úplne

Ide o revolučný bezdymový tabakový výrobok IQOS, ktorý môže zmeniť doterajší pohľad na fajčenie. Toto malé, ale pre tabakový priemysel veľké zariadenie, je skutočným elektronickým priekopníkom. V dizajnovom tele ukrýva prepracovanú technológiu. Tá zahrieva špeciálne navrhnuté tabakové náplne HEETS na teplotu výrazne pod hranicou spaľovania a vytvára tak tabakový aerosól namiesto dymu. Vďaka tomuto systému dochádza v porovnaní s dymom z bežnej cigarety k zníženiu tvorby škodlivých a potenciálne škodlivých látok v priemere o 90 až 95 %.

IQOS RUBY 6 fotografií v galérii IQOS RUBY Zdroj: IQOS

To, že ste v aute použili IQOS, si nevšimne ani zarytý nefajčiar. Typický cigaretový zápach strieda jemná aróma, ktorá sa podstatne rýchlejšie rozptýli a zanecháva na oblečení či vlasoch výrazne menší odór. A tým, že IQOS nehorí, nevzniká ani popol. V aute tak nepotrebujete hľadať ani miesto pre popolník.

Menej riziková alternatíva aj v dámskej edícii

IQOS zaujme fanúšikov štýlových doplnkov, a najnovšie aj trendové dámy, fajčiarky. Na trh totiž uviedol limitovanú edíciu IQOS RUBY v sofistikovanej červenej farbe. Môžete si ho tak napríklad zladiť aj so svojím automobilom. Samotní výrobcovia sa pri voľbe elementu nechali inšpirovať rubínom, ktorý má evokovať sebavedomie a luxus.

IQOS RUBY 6 fotografií v galérii IQOS RUBY Zdroj: IQOS

Viac informácií nájdete na www.iqos.com.

(inzercia)


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×