Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari avizuje ostrejšiu verziu kupé 488

VIDEO
Nový osemvalcový variant označuje automobilka prívlastkom Special Series, pohonnú jednotku má prevziať od pretekárskej odrody.
1 14.02.2018 / Marek Pokrývka

Silnejšie odrody existujúcich superšportov sú častým spôsobom tvorby zisku. Ich vývoj nestojí toľko ako stavba kompletne nových strojov, no cenu majú zväčša citeľne mastnejšiu.  Populárnej kúre sa nevyhne ani Ferrari 488. Prakticky od premiéry štandardného modelu GTB sa hovorí o výkonnejšom kúsku, ktorý taliansky výrobca v týchto dňoch potvrdil. Svetu ho predvedie v Ženeve.

Ferrari 488 čoskoro dostane rýchlejšie vyhotovenie

Ostrejšiu verziu svojho osemvalcového kupé avizuje Maranello prostredníctvom videa, ktoré otvárajú pretekárske odrody postavené na rovnakom základe. Od nich sériová novinka údajne prevezme pohonnú jednotku. Vyladený biturbo agregát s objemom 3,9 litra má dostať minimálne tridsať koní k dobru, čím jeho maximálny výkon prekročí hranicu 515 kW (700 k). K úprave srdca budú pridružené ďalšie zásahy technického rázu. Očakávať možno tiež diétu, ktorá ušetrí niekoľko desiatok kíl.

Ferrari 488 GTO poodhalilo svoju tvár

Ostrý model osemvalcového kupé by mal mať premiéru v Ženeve s motorom vychádzajúcim z agregátu použitého v pretekárskom variante.

V krátkom spote sa Ferrari viackrát mihne, na záberoch možno zachytiť jeho prepracovaný bodykit i kontrastné pásy tiahnuce sa stredom karosérie. Všetky detaily potvrdzujú autenticitu neoficiálnej fotografie zverejnenej pred pár týždňami. Otáznik zatiaľ zostáva visieť nad názvom nového variantu, automobilka totiž použila prívlastok Special Series. Ikonický štítok GTO sa teda nakoniec asi nekoná. Na definitívne potvrdenie mena nebudeme čakať dlho, do autosalóna už zostáva len pár týždňov.

 


Najnovšie články
Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín

Hoci európska smernica o novom označení palív začne platiť až o dva mesiace, na niektorých čerpacích staniciach už možno nájsť nové symboly.

Jednotné označenie palív už čoskoro

Ďalšie zo série policajných videí poukazuje nielen na tradičné umelecké výkony vodičov, tentokrát hlavnú úlohu získali aj chodci a cyklisti.

Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×