Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Edge: Silnejšia nafta pre Európu

Aktuálny vznetový motor nahradí vylepšený dvojliter EcoBlue, v špičkovom vyhotovení bude využívať dve turbodúchadlá. Ponúkne až 175 kW (238 k).
20 26.02.2018 / Marek Pokrývka

Počas januárového autosalóne v Detroite absolvoval debut inovovaný Ford Edge. Výrobca mu dal do vienka prepracovanú vizáž i technickú stránku, ktorá prešla viacerými úpravami. Tie sa dotkli všetkých zážihových verzií dostupných v Spojených štátoch. V našich končinách je situácia diametrálne odlišná, benzín v ponuke nenájdete. Tomu sú prispôsobené aj špecifiká faceliftu.

Ford Edge príde v zmodernizovanej verzii aj k nám 20 fotografií v galérii Ford Edge príde v zmodernizovanej verzii aj k nám Zdroj: Ford

Namiesto motorov prezentovaných v USA je pre Európu pripravená silnejšia nafta. Aktuálny vznetový motor 2.0 TDCi Duratorq nahradí vylepšený dvojliter s prívlastkom EcoBlue. Rovnako ako v minulosti bude v špičkovom vyhotovení využívať dve turbodúchadlá, namiesto maxima 154,5 kW (210 k) však ponúkne až 175 kW (238 k). Hodnotu krútiaceho momentu nepoznáme.

Okrem vrcholnej verzie dostane SUV aj turbodiesel s jedným slimákom určeným na prepĺňanie, ktorý bude dostupný v dvoch naladeniach. Dosahovať môže 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k). V prvom prípade má byť motor spojený s osemstupňovým automatom a pohonom predných kolies, výkonnejší variant naopak dostane šesť manuálnych stupňov a systém 4x4. Model disponujúci bi-turbo motorom bude mať štandardne modernú samočinnú prevodovku i štvorkolku.

Ford Edge: Facelift a špičková verzia ST

SUV prešlo pomerne výrazným dizajnovým prerodom, dostalo osemstupňový automat a nový model s maximálnym výkonom 250 kW (340 k).

Po technickej stránke sa teda európsky model Edge má naďalej výrazne líšiť od toho amerického, no inak prinesie facelift známe zmeny. Rátať teda môžeme s modifikovaným dizajnom, odlišným centrálnym tunelom s otočným ovládačom radenia či rozšíreným vybavením. Predaj omladenej verzie sa spustí do konca roka, konkrétnejší termín známy nie je.


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×