Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalšieho Fordu Focus sa dočkáme už o týždeň

VIDEO
Premiéra Fordu Focus štvrtej generácie sa nezadržateľne blíži. Krátka upútavka na vynovený model prezrádza, že prebehne už o necelý týždeň. Čo všetko môžeme od novinky očakávať?
2 2 príspevky 04.04.2018 / Filip Kadlečík

Ford Focus patrí medzi tie modely, ktorým sa veľmi dobre darí spájať dynamické jazdné vlastnosti s praktickou stránkou vozidla vhodného pre rodinu. Platí to aj pre vyhotovenie ST Line, ktoré sme testovali pred krátkym časom. Tretia generácia však už čoskoro bude musieť uvoľniť piedestál nástupcovi - vynovenému Focusu.

Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad 2 fotografie v galérii Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad Zdroj: Ford

Automobilka totiž nedávno zverejnila krátky teaser, v ktorom okrem iného prezradila, že oficiálny debut novinky prebehne už 10.4. 2018. O necelý týždeň už teda o pokračovateľovi dynastie menom Focus budeme vedieť takmer všetko. Zatiaľ je aj vďaka februárovému úniku jasné, že si čiastočne zachová pôvodné tvary, no doplní ich o úplne nové prvky.

Predné svetlomety budú disponovať aj plne diódovou technológiou, pričom dostanú efektný LED pásik denného svietenia. Detailný pohľad na reflektor prezrádza, že sa bude môcť pochváliť naozaj pohľadnou architektúrou. Odvážne tvarované disky kolies na upútavke zasa nazančujú, že výbava ST Line sa prenesie aj do nasledujúcej generácie modelu.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Krátky teaser ďalej odhaľuje prítomnosť cúvacej kamery. Nejde však o veľké prekvapenie, tá totiž už dnes je, prinajhoršom ako opcia, pri vozidlách tejto kategórie takmer samozrejmosťou. Okrem kamerky pri pohľade na zadok upúta zmena fontu, ktorým sa píše označenie modelu. Všetky detaily o nástupcovi úspešnej modelovej rodiny vyplávajú na povrch už o necelý týždeň.


Najnovšie články
Elektrický monopost pripravuje aj Infiniti

Pri príležitosti 50. výročia sovietskej okupácie Československa sme sa pozreli na autá, ktoré nám a našim predkom počas dvoch dekád ušli. Zakázané ovocie...

Jazdenky z čias 1968 až ´89: Zakázané ovocie

Volkswagen zvoláva státisíce Tiguanov a Touranov aktuálnej generácie pre riziko skratu v elektroinštalácii stropného osvetlenia kabíny.

VW zvoláva Tiguany a Tourany

Sedan predávaný na ruskom trhu s logom Renault prichádza v terénne štylizovanej verzii, ktorá disponuje svetlou výškou až 195 milimetrov.

Dacia Logan môže dostať verziu Stepway

Pod kapotu dvojice Giulia a Stelvio začína automobilka montovať modernejšie verzie svojho 2,2-litrového štvorvalca.

Alfa Romeo vylepšuje naftové modely

Ak auto slúži, nepotrebuje zmenu. Presne tejto filozofie sa, zdá sa, držia v ruských automobilkách. Dodávka, ktorá je rovnaká už celých 60 rokov dostala...

Štýlové retro z Ruska: UAZ-452 oslavuje 60-tku

Volkswagenu sa v júli darilo aj vďaka nižším cenám vozidiel. Napriek tomu stále zápasí s prípravami na WLTP, ktoré budú stáť miliardy eur.

VW znížil ceny, jeho predaj rastie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×