Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jedinečný hybrid: Ford GT a Mustang dokopy

FOTO
Ford ako tradičná automobilka vo svojom portfóliu má viacero výnimočných modelov. Typy GT či Mustang prerástli meno značky a stali sa ikonami samé o sebe. Čo sa stane, ak dve top ingrediencie spojíte dokopy?
20 06.04.2018 / Filip Kadlečík

Spoločnosť Ford Motor Company bola oficiálne založená 16. júna 1903 a za viac nez storočie na cesty vypustila priehrštie unikátnych automobilov. K tým najvýnimočnejším bez pochýb patria modely GT či Mustang, ktoré sa stali ikonami a výrazne presiahli hranice automobilového sveta.

Mach 40 je jedinečným unikátom 20 fotografií v galérii Mach 40 je jedinečným unikátom Zdroj: Terry Lipscomb

Dnes, takmer celých 115 rokov od vzniku amerického giganta, vznikol hybrid, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani samotná automobilka. Automobil s menom “Mach 40” sa zrodil v hlave Terryho Lipscomba, ktorý ho v spolupráci s viacerými firmami aj priviedol do reálnej podoby.

Vozidlo vzniklo spojením Fordu Mustang Mach 1 z roku 1969 s Fordom GT prvej generácie. Na rozdiel od bežných Mustangov má motor za kabínou, nejde však o pôvodný 5,8-litrový osemvalec známy z typu Mach 1. Miesto neho bol použitý modernejší agregát V8 pochádzajúci z Fordu GT vyrobeného v roku 2016.

Ford Mustang Bullitt príde aj do Európy

Modrý ovál ukázal osemvalcové kupé na výstavisku Palexpo. Oproti americkej verzii je trochu slabšie, nejde však o žiaden zásadný rozdiel.

Nádherný muscle car, ktorý spája prednú a zadnú časť beztak výnimočného Mustangu Mach 1 s karosérou výkonného GT-čka, zaujal aj tvorcov hry Gran Turismo Sport. Tí sa ho totiž rozhodli zahrnúť medzi automobily, na ktorých si v nej budete môcť zajazdiť. Jedinečný hybrid dvoch modelov s výkonom 625 kW (850 k) tam bude vynikať aj medzi tými najexkluzívnejšími superšportmi.


Najnovšie články
Polícia: Chodci a cyklisti vystrájajú na cestách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Test Lexus LC500h: Sexsymbol na kolesách

Segment C je v európe naďalej extrémne dôležitý a každý automobilka sa ho snaží mať vyplnený prinajmenšom niekoľkými autami. BMW má medzi kompaktnými...

Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×