Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche zväčšilo svoju Lego stavebnicu

Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 dostal verziu v životnej veľkosti, žiadne prispôsobovanie tvarov dielikov sa však nekonalo.
3 17.04.2018 / Marek Pokrývka

Dánsky výroby svetoznámych kociek Lego nadviazal pred pár rokmi spoluprácu s Porsche. Výsledkom tohto spojenia je limitované oranžové kupé spadajúce pod sériu Technic, ktoré pomerne verne imituje tvary skutočného modelu 911 GT3 RS v mierke 1:8. Deväťstojedenástku však možno od januára nájsť aj v línii Speed Champions. Ide o rozmerovo menšiu interpretáciu vozidla, na ktorú sa automobilka teraz rozhodla upozorniť netradičnou formou.

Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego 3 fotografie v galérii Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego Zdroj: Porsche

Porsche vzalo svoju stavebnicu a výrazne ju zväčšilo. Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 zo staršej generácie 930 dostal verziu v životnej veľkosti. Na jeho vzhľade sa to však prekvapujúco nijak neodrazilo. Žiadne presnejšie prispôsobovanie tvarov dielikov sa nekonalo, všetky proporcie zostali na svojom mieste. Akurát ich firma vyrobila v podstatne väčších rozmeroch.

Stavebnica 911 GT3 RS ide do predaja

Športové kupé je vyrobené v mierke 1:8 a tvorí ho dovedna až 2 704 prvkov. Každý exemplár vozidla bude očíslovaný.

Bizarne vyzerajúce dielo predstavila nemecká automobilka pred bránami svojho domáceho múzea, kde ho možno ešte niekoľko dní stretnúť. Neskôr sa má presunúť v Stuttgarte na tenisové podujatie. Ďalší osud nevšedného exponátu známy nie je, jeho vznik však možno brať ako dôkaz o pokračujúcej kolaborácii Porsche s producentom kociek Lego.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×