Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche zväčšilo svoju Lego stavebnicu

Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 dostal verziu v životnej veľkosti, žiadne prispôsobovanie tvarov dielikov sa však nekonalo.
3 17.04.2018 / Marek Pokrývka

Dánsky výroby svetoznámych kociek Lego nadviazal pred pár rokmi spoluprácu s Porsche. Výsledkom tohto spojenia je limitované oranžové kupé spadajúce pod sériu Technic, ktoré pomerne verne imituje tvary skutočného modelu 911 GT3 RS v mierke 1:8. Deväťstojedenástku však možno od januára nájsť aj v línii Speed Champions. Ide o rozmerovo menšiu interpretáciu vozidla, na ktorú sa automobilka teraz rozhodla upozorniť netradičnou formou.

Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego 3 fotografie v galérii Porsche 911 Turbo 3.0 a jeho nafúknutá verzia od firmy Lego Zdroj: Porsche

Porsche vzalo svoju stavebnicu a výrazne ju zväčšilo. Zelený exemplár modelu 911 Turbo 3.0 zo staršej generácie 930 dostal verziu v životnej veľkosti. Na jeho vzhľade sa to však prekvapujúco nijak neodrazilo. Žiadne presnejšie prispôsobovanie tvarov dielikov sa nekonalo, všetky proporcie zostali na svojom mieste. Akurát ich firma vyrobila v podstatne väčších rozmeroch.

Stavebnica 911 GT3 RS ide do predaja

Športové kupé je vyrobené v mierke 1:8 a tvorí ho dovedna až 2 704 prvkov. Každý exemplár vozidla bude očíslovaný.

Bizarne vyzerajúce dielo predstavila nemecká automobilka pred bránami svojho domáceho múzea, kde ho možno ešte niekoľko dní stretnúť. Neskôr sa má presunúť v Stuttgarte na tenisové podujatie. Ďalší osud nevšedného exponátu známy nie je, jeho vznik však možno brať ako dôkaz o pokračujúcej kolaborácii Porsche s producentom kociek Lego.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×