Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus odhaľuje dizajn nástupcu sedanu ES

VIDEO
Prémiová divízia japonského giganta ukázala vzhľad vozidla s jasným rukopisom, o novinke stále neprezradila podrobnosti.
1 3 príspevky 18.04.2018 / Marek Pokrývka

Presne o týždeň spadne na pôde pekinského výstaviska plachta z nástupcu sedanu ES. Pôjde o siedmu generáciu produktu, ktorú Lexus predáva najmä v Spojených štátoch amerických. Teraz však začína byť relevantný aj pre európskych spotrebiteľov. V portfóliu totiž údajne nahradí dosluhujúci typ GS, ktorý skončí. Vzhľad jeho náhradníka už poznáme.

Lexus ES siedmej generácie sa svetu predstaví v Pekingu

Prémiová divízia japonského giganta Toyota ukázala pred pár dňami masku chladiča, teraz odhaľuje dizajn vozidla s jasným rukopisom kompletnou fotografiou a krátkym videom. Na obrázku môžeme vidieť vzhľad prednej časti s charakteristickým grilom i diódovou „fajkou“ tenokrát tvoriacou súčasť hlavných svetlometov. Viditeľné sú tiež línie bočných partií. Štylistické riešenia použité na zadku zasa načrtáva krátky spot, v ktorom sa okrem iného mihnú aj koncové svetlá.

Lexus ES: Siedma generácia aj v Európe

Na pekinskom autosalóne má prémiová japonská značka odhaliť nástupcu sedanu ES, ktorý v portfóliu nahradí obdobne veľký typ GS.

Automobilka o novinke stále neprezradila žiadne podrobnosti. Neoficiálne sa hovorí o použití flexibilnej architektúry TNGA a pohone predných kolies, čo je zásadný rozdiel oproti predchodcovi nesúcemu štítok GS. Ponuka však má obsahovať aj systém 4x4. Pod kapotou sa pravdepodobne objaví 3,5-litrový atmosférický šesťvalec i hybridné ústrojenstvo využívajúc menší štvorvalcový motor. S naftovou verziou podľa všetkého netreba vôbec počítať.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×