Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nových áut u nás pribúda

Slováci kupujú nielen jazdenky, záujem stúpa aj o nové vozidlá. Dokazujú to marcové čísla, ktoré ukázali rast v každej kategórii. Medzi malými úžitkovými autami dominoval Fiat, medzi osobnými už tradične Škoda.
2 príspevky 20.04.2018 / TASR

V marci 2018 zaznamenal Zväz automobilového priemyslu SR registrácie 8 550 nových osobných automobilov. Oproti minulému roku s počtom 9 038 to predstavuje pokles o 5,4 percenta. Vyplýva to z aktuálnych údajov ZAP.

"Registrácie malých úžitkových áut (kategória N1) dosiahli v marci 2018 počet 726 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 721 predstavuje nárast o 0,69 percenta," priblížil Pavol Prepiak, predseda Divízie dovozov automobilov (DDA) a viceprezident ZAP SR.

Nečakané: Výpoveď pre všetkých dílerov Opel

Opel sa dlhodobo snaží vrátiť k ziskovosti a teraz stúpa aj tlak zo strany nového materského koncernu PSA. Reorganizácia sa dotkne aj predajcov. Všetci európski díleri dostali výpoveď.

V tejto kategórii mali najväčší percentuálny podiel na trhu značky Fiat (25,34 percenta), Peugeot (15,84 percenta) a Opel s takmer 14 percent. V kategórii osobných automobilov (M1) prevažovala značka Škoda s viac ako 17 percent, Hyundai (9,29 percenta) a Volkswagen (8,29 percenta). Od novembra 2016 ku koncu marca 2018 prijal ZAP 666 žiadostí o alokovanie prostriedkov.

Najväčší podiel na registrácii v marci mali osobné autá na benzínový pohon (64,92 percenta) a nasledovali vozidlá s dieselovým pohonom (32,08 percenta). Zaregistrovalo sa tiež 29 vozidiel na elektrický pohon a 16 na hybridný.

Registrácie v kategórii nákladných automobilov do 12 ton (N2) zaznamenali v marci 49 vozidiel, čo je oproti vlaňajšku pokles o 5,77 percenta. Najväčší percentuálny podiel mali vozidlá Iveco, až 63,27 percenta.

V kategórii nákladných áut nad 12 ton (N3) bolo zaregistrovaných 351 vozidiel, došlo teda k poklesu o 15,95 percenta. Najviac z nich tvorili autá značky Mercedes-Benz, a to 24,75 percenta.

Nárast zaznamenala kategória autobusov (M2 a M3), kde sa počet registrovaných vozidiel zvýšil z 21 v marci 2017 na 40 v rovnakom období tohto roka. Prevažovali pritom autobusy Iveco Bus (61,54 percenta).

(TASR)


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×