Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nových áut u nás pribúda

Slováci kupujú nielen jazdenky, záujem stúpa aj o nové vozidlá. Dokazujú to marcové čísla, ktoré ukázali rast v každej kategórii. Medzi malými úžitkovými autami dominoval Fiat, medzi osobnými už tradične Škoda.
2 príspevky 20.04.2018 / TASR

V marci 2018 zaznamenal Zväz automobilového priemyslu SR registrácie 8 550 nových osobných automobilov. Oproti minulému roku s počtom 9 038 to predstavuje pokles o 5,4 percenta. Vyplýva to z aktuálnych údajov ZAP.

"Registrácie malých úžitkových áut (kategória N1) dosiahli v marci 2018 počet 726 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 721 predstavuje nárast o 0,69 percenta," priblížil Pavol Prepiak, predseda Divízie dovozov automobilov (DDA) a viceprezident ZAP SR.

Nečakané: Výpoveď pre všetkých dílerov Opel

Opel sa dlhodobo snaží vrátiť k ziskovosti a teraz stúpa aj tlak zo strany nového materského koncernu PSA. Reorganizácia sa dotkne aj predajcov. Všetci európski díleri dostali výpoveď.

V tejto kategórii mali najväčší percentuálny podiel na trhu značky Fiat (25,34 percenta), Peugeot (15,84 percenta) a Opel s takmer 14 percent. V kategórii osobných automobilov (M1) prevažovala značka Škoda s viac ako 17 percent, Hyundai (9,29 percenta) a Volkswagen (8,29 percenta). Od novembra 2016 ku koncu marca 2018 prijal ZAP 666 žiadostí o alokovanie prostriedkov.

Najväčší podiel na registrácii v marci mali osobné autá na benzínový pohon (64,92 percenta) a nasledovali vozidlá s dieselovým pohonom (32,08 percenta). Zaregistrovalo sa tiež 29 vozidiel na elektrický pohon a 16 na hybridný.

Registrácie v kategórii nákladných automobilov do 12 ton (N2) zaznamenali v marci 49 vozidiel, čo je oproti vlaňajšku pokles o 5,77 percenta. Najväčší percentuálny podiel mali vozidlá Iveco, až 63,27 percenta.

V kategórii nákladných áut nad 12 ton (N3) bolo zaregistrovaných 351 vozidiel, došlo teda k poklesu o 15,95 percenta. Najviac z nich tvorili autá značky Mercedes-Benz, a to 24,75 percenta.

Nárast zaznamenala kategória autobusov (M2 a M3), kde sa počet registrovaných vozidiel zvýšil z 21 v marci 2017 na 40 v rovnakom období tohto roka. Prevažovali pritom autobusy Iveco Bus (61,54 percenta).

(TASR)


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×