Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prieskum: Kto robí najlepšie autá sveta?

FOTO
Organizácia Consumer Reports vytvára pravidelne rebríček najlepších automobiliek sveta, ktorý ovplyvňujú zákazníci i interné testovanie samotnej inštitúcie. Tento rok sa na čelo štatistiky dostal bývalý outsider.
35 39 príspevkov 20.04.2018 / Filip Kadlečík

Americká Consumer Reports (CR) je jednou z najstarších neziskových organizácií svojho druhu na svete. Už od roku 1930 pravidelne testuje rôznorodé produkty a služby, aby spotrebiteľom umožnila vyberať si produkty bez vplyvu reklám, ktoré môžu neraz byť zavádzajúce. CR veľmi záleží na nezávislosti, preto sa táto inštitúcia nikdy nepúšťa do marketingových spoluprác a všetky produkty, ktoré testuje, zároveň aj kupuje.

Niektoré automobilky sú v tomto rebríčku úspešné už tradične, iné svojou pozíciou prekvapili 35 fotografií v galérii Niektoré automobilky sú v tomto rebríčku úspešné už tradične, iné svojou pozíciou prekvapili Zdroj: AUTO BILD

Nie je žiadnym prekvapením, že do hľadáčika CR pravidelne spadajú aj automobily. Logicky sa zameriava na značky, ktoré majú zastúpenie v USA, veľká časť z nich však pôsobí aj v Európe. Aj tento v roku 2018 spoločnosť už tradične vydala rebríček 34 automobiliek, ktoré podľa jej prieskumu vyrábajú tie najlepšie vozidlá.

Výsledky sú doslova šokujúce - na prvom mieste sa umiestnila automobilka Genesis, ktorú by tam očakával len málokto. CR však hovorí, že pozícia Kórejcov nie je náhodná. V internom testovaní firmy ich autá uspeli na výbornú, na rovnakej úrovni  je aj spokojnosť klientov, ktorí tieto automobily vlastnia. Vnímaná spoľahlivosť je síce len priemerná, ani tá však nedokázala zabrániť prekvapivému víťazstvu.


>>> Najlepšie značky sveta podľa CR nájdete v galérii <<<


Stále pomerne mladá dcérska značka automobilky Hyundai za sebou nechala aj také etablované mená, akými sú Audi, BMW, Lexus, Porsche či Mercedes-Benz. Fakt, že kórejské automobilky postupne napredujú smerom k vrcholu automobilového priemyslu, však dokumentuje aj výborné umiestnenie značky Kia.

34. miesto: Fiat v interných testoch Consumer Reports dosiahol 58 bodov, preskúšané boli 4 modely. Po započítaní zlej vnímanej spoľahlivosti a podpriemernej spokojnosti majiteľov získal v rozhodujúcom konečnom zúčtovaní 39 bodov. 35 fotografií v galérii 34. miesto: Fiat v interných testoch Consumer Reports dosiahol 58 bodov, preskúšané boli 4 modely. Po započítaní zlej vnímanej spoľahlivosti a podpriemernej spokojnosti majiteľov získal v rozhodujúcom konečnom zúčtovaní 39 bodov. Zdroj: AUTO BILD

Americké automobilky sa napriek domácej pôde umiestnili v strednej časti rebríčka a zaraďujú sa tak medzi priemer. Do prvej desiatky sa okrem Nemcov či Kórejcov zmestili aj traja japonskí zástupcovia - Subaru, Honda a Toyota. Z domácich výrobcov sa do elitného klubu top desiatich značiek prebojovala len Tesla. Kompletné výsledky nájdete vo veľkej galérii, zoradené sú od 34. miesta až k tomu prvému.

30 SUV: Ktoré je reálne to najspoľahlivejšie?

Trh s jazdenými SUV je čoraz bohatší. Orientuje sa na ňom čím ďalej tým ťažšie, automobilky totiž chrlia jedno športovo-úžitkové vozidlo za druhým. Poradíme vám, ktoré z nich vás nezruinuje a bude...

Do konečného skóre jednotlivých producentov sa započítavajú body z intenzívneho interného testovania CR, ale aj spätná väzba majiteľov viac než 640 000 automobilov. Zohľadňuje sa najmä vnímaná spoľahlivosť modelu a celková spokojnosť s konkrétnym vozidlom. Na konečnom skóre sa odzrkadľuje aj štandardná bezpečnostná výbava toho-ktorého typu.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×