Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prieskum: Kto robí najlepšie autá sveta?

FOTO
Organizácia Consumer Reports vytvára pravidelne rebríček najlepších automobiliek sveta, ktorý ovplyvňujú zákazníci i interné testovanie samotnej inštitúcie. Tento rok sa na čelo štatistiky dostal bývalý outsider.
35 39 príspevkov 20.04.2018 / Filip Kadlečík

Americká Consumer Reports (CR) je jednou z najstarších neziskových organizácií svojho druhu na svete. Už od roku 1930 pravidelne testuje rôznorodé produkty a služby, aby spotrebiteľom umožnila vyberať si produkty bez vplyvu reklám, ktoré môžu neraz byť zavádzajúce. CR veľmi záleží na nezávislosti, preto sa táto inštitúcia nikdy nepúšťa do marketingových spoluprác a všetky produkty, ktoré testuje, zároveň aj kupuje.

Niektoré automobilky sú v tomto rebríčku úspešné už tradične, iné svojou pozíciou prekvapili 35 fotografií v galérii Niektoré automobilky sú v tomto rebríčku úspešné už tradične, iné svojou pozíciou prekvapili Zdroj: AUTO BILD

Nie je žiadnym prekvapením, že do hľadáčika CR pravidelne spadajú aj automobily. Logicky sa zameriava na značky, ktoré majú zastúpenie v USA, veľká časť z nich však pôsobí aj v Európe. Aj tento v roku 2018 spoločnosť už tradične vydala rebríček 34 automobiliek, ktoré podľa jej prieskumu vyrábajú tie najlepšie vozidlá.

Výsledky sú doslova šokujúce - na prvom mieste sa umiestnila automobilka Genesis, ktorú by tam očakával len málokto. CR však hovorí, že pozícia Kórejcov nie je náhodná. V internom testovaní firmy ich autá uspeli na výbornú, na rovnakej úrovni  je aj spokojnosť klientov, ktorí tieto automobily vlastnia. Vnímaná spoľahlivosť je síce len priemerná, ani tá však nedokázala zabrániť prekvapivému víťazstvu.


>>> Najlepšie značky sveta podľa CR nájdete v galérii <<<


Stále pomerne mladá dcérska značka automobilky Hyundai za sebou nechala aj také etablované mená, akými sú Audi, BMW, Lexus, Porsche či Mercedes-Benz. Fakt, že kórejské automobilky postupne napredujú smerom k vrcholu automobilového priemyslu, však dokumentuje aj výborné umiestnenie značky Kia.

34. miesto: Fiat v interných testoch Consumer Reports dosiahol 58 bodov, preskúšané boli 4 modely. Po započítaní zlej vnímanej spoľahlivosti a podpriemernej spokojnosti majiteľov získal v rozhodujúcom konečnom zúčtovaní 39 bodov. 35 fotografií v galérii 34. miesto: Fiat v interných testoch Consumer Reports dosiahol 58 bodov, preskúšané boli 4 modely. Po započítaní zlej vnímanej spoľahlivosti a podpriemernej spokojnosti majiteľov získal v rozhodujúcom konečnom zúčtovaní 39 bodov. Zdroj: AUTO BILD

Americké automobilky sa napriek domácej pôde umiestnili v strednej časti rebríčka a zaraďujú sa tak medzi priemer. Do prvej desiatky sa okrem Nemcov či Kórejcov zmestili aj traja japonskí zástupcovia - Subaru, Honda a Toyota. Z domácich výrobcov sa do elitného klubu top desiatich značiek prebojovala len Tesla. Kompletné výsledky nájdete vo veľkej galérii, zoradené sú od 34. miesta až k tomu prvému.

30 SUV: Ktoré je reálne to najspoľahlivejšie?

Trh s jazdenými SUV je čoraz bohatší. Orientuje sa na ňom čím ďalej tým ťažšie, automobilky totiž chrlia jedno športovo-úžitkové vozidlo za druhým. Poradíme vám, ktoré z nich vás nezruinuje a bude...

Do konečného skóre jednotlivých producentov sa započítavajú body z intenzívneho interného testovania CR, ale aj spätná väzba majiteľov viac než 640 000 automobilov. Zohľadňuje sa najmä vnímaná spoľahlivosť modelu a celková spokojnosť s konkrétnym vozidlom. Na konečnom skóre sa odzrkadľuje aj štandardná bezpečnostná výbava toho-ktorého typu.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×