Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bavori avizujú zmenu: Plne digitálny kokpit

Automobilka BMW naznačila veľkú zmenu, ktorá čaká palubovky jej modelov. Na cestu, na ktorú už pred časom vykročil Mercedes-Benz, čoskoro nastúpia aj Bavori. Pozrite si prvú ochutnávku nového systému.
10 3 príspevky 20.04.2018 / Filip Kadlečík

Len nedávno sme sa o budúcnosti BMW rozprávali s Jozefom Kabaňom, ktorý sa o nadchádzajúcich rokoch nemeckej prémiovky zatiaľ vyjadroval pomerne neurčito. Nespomenul ani fakt, že Bavori sa chystajú predstaviť nový informačno-zábavný systém nazvaný “Operating System 7.0”, ktorý bude konkurovať stuttgartskému MBUX.

BMW Z4 by v sériovej podobe mohlo byť jedným z prvých modelov, ktoré naplno rozvinú potenciál nového infotainmentu 10 fotografií v galérii BMW Z4 by v sériovej podobe mohlo byť jedným z prvých modelov, ktoré naplno rozvinú potenciál nového infotainmentu Zdroj: BMW

Kokpity automobilov značky BMW v poslednom čase za konkurenčnou trojcípou hviezdou mierne zaostávali, najmä, čo sa technologickej úrovne týkalo. Tomu je už, zdá sa, koniec. To, čo naznačili koncept BMW 8 či BMW Z4, sa totiž stáva realitou. Aj v mníchovských modeloch sa už môžeme tešiť na dve veľké obrazovky infotainmentu a digitálnych budíkov.

Jednou z najdôležitejších vlastností nového systému bude jeho mnohotvárnosť. BMW sa snažilo vymyslieť ho tak, aby si ho každý užívateľ takmer kompletne mohol upraviť podľa svojho vkusu a predstáv. Nie všetko však má byť len o zábave - v prípade Operating System 7.0 sa skloňuje aj upozorňovanie na prekážky na ceste či nepriaznivé počasie v reálnom čase.

Príchod nového infotainmentu i koncepcie kokpitu už dlhšie naznačujú koncepty BMW, až teraz však na povrch vyplávali prvé oficiálne správy 10 fotografií v galérii Príchod nového infotainmentu i koncepcie kokpitu už dlhšie naznačujú koncepty BMW, až teraz však na povrch vyplávali prvé oficiálne správy Zdroj: BMW

Okrem uhlopriečky displeja “prístrojovky” (12,3 palcov) informácií ešte bavorská automobilka o novom systéme neposkytla. Nás však teší, že je na ňom zreteľne vidieť odkaz súčasného infotainmentu, ktorý rozhodne patrí k tým najlepším a najlogickejším - BMW teda má na čom stavať.

Mercedes-Benz ukázal nový infotainment

S multimediálnym systémom MBUX príde najmenší zástupca značky. Jeho súčasťou je pokročilé hlasové ovládanie, ktoré využíva umelú inteligenciu.

Samozrejmosťou tu bude najnovšia konzola iDrive, ale aj ovládanie dotykom, hlasom a gestami. Naživo sľubný infotainment po prvýkrát uvidíme o niekoľko mesiacov, možným dátumom je 15. jún, vtedy totiž má debutovať BMW radu 8. Zároveň sa však hovorí aj o nasadení do vynoveného BMW X5. V každom prípade, už teraz s istotou vieme, že novinku dostane aj omladený rad 3.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×