Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Evolúcia autonómnych áut: Učia sa virtuálnou realitou

VIDEO
Britská spoločnosť rFpro prišla na trh s prelomovou platformou. Vďaka ich systému bude vývoj autonómnych vozidiel jednoduchší. Podľa skúseností však nie sú počítačom riadené automobily neomylné.
1 príspevok 21.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Technológia firmy rFpro bola po prvý krát využitá v F1 na testy po 3D okruhoch. Neskôr ju vo fáze vývoja do svojich produktov implementovali niektoré významné svetové značky. V súčasnosti z nej budú profitovať autonómne vozidlá budúcnosti. Hlavnú rolu tu zohráva vysoká úroveň presnosti, ktorá umožňuje rôznym senzorom na vozidle reagovať prirodzene na rozličné situácie v reálnej premávke. Tie sú dopredu nasimulované v špeciálnom programe, ktorý pripomína počítačovú hru.

Autonómne auto zlyhalo: Fatálne následky nehody

Arizona patrí k niekoľkým štátom USA, ktoré sú viac než otvorené testovaniu autonómnych vozidiel. Na cestách tohto amerického štátu sa včera stala nehoda, ktorá nemá obdobu. Autonómne auto bolo...

Trh s autonómnymi vozidlami bude s určitosťou rásť. Problémom však môže byť samotný vývoj. Riaditeľ spoločnosti rFpro sa obáva, že modely v štádiu testovania nedostanú dostatočný priestor na cestách. Ich program je preto výnimočný. Automobilky si budú môcť svoje autá vyskúšať v bezpečí kancelárie bez ohrozenia premávky v mestách. Technológiu momentálne využívajú dvaja nemenovaní výrobcovia a traja producenti autonómnych vozidiel. Ako aplikácia funguje, si môžete pozrieť vo videu.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×