Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Amarok prekonáva Mercedes triedy X

Naftový motor svojho vozidla Wolfsburg posilňuje, dokáže z neho vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm.
2 21.04.2018 / Marek Pokrývka

Pred necelými dvomi rokmi prešiel plastickou operáciou Volkswagen Amarok. Okrem obligátnych dizajnových zmien či úpravy vybavenia priniesol facelift zásadnú technickú zmenu, dovtedajší naftový dvojliter totiž nahradil o polovicu väčší šesťvalec v troch naladeniach. To špičkové prišlo so slušnou porciou 165 kW (224 k). Nejaký čas sa mohlo pochváliť titulom najsilnejšieho pick-upu v Európe, no ten mu nedávno vzal Mercedes triedy X. VW však rýchlo odpovedá.

Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ 2 fotografie v galérii Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg posilňuje naftový motor svojho vozidla, ten po bližšie nešpecifikovaných úpravách dosahuje výkon 190 kW (258 k) a krútiaci moment 550 Nm. Na chlp rovnaké čísla má aj konkurent zo Stuttgartu. Amarok ale disponuje aj funkciou dočasného zvýšenia plniaceho tlaku, ktorá dokáže z dieselového agregátu vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm. Volkswagen týmito číslami prekonáva soka s trojcípou hviezdou na maske chladiča.

Test VW Amarok V6 TDI: Naftové eso v rukáve

Volkswagenu v ponuke ešte pred niekoľkými rokmi chýbal veľký pick-up. Na trh preto prišiel Amarok, ktorý je napriek mladému veku poriadne tvrdým orieškom pre celú konkurenciu.

Vrcholný variant pohonnej jednotky je dostupný exkluzívne s osemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom 4Motion. Objednať si ho nemožno v ktoromkoľvek vyhotovení, v cenníku je iba pri úrovniach Highline a Aventura. Prvý menovaný model je lacnejší. Na nemeckom trhu sa začal predávať od 51 384 eur, u nás bude cena pravdepodobne o nejaké tisíce nižšia.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×