Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Amarok prekonáva Mercedes triedy X

Naftový motor svojho vozidla Wolfsburg posilňuje, dokáže z neho vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm.
2 21.04.2018 / Marek Pokrývka

Pred necelými dvomi rokmi prešiel plastickou operáciou Volkswagen Amarok. Okrem obligátnych dizajnových zmien či úpravy vybavenia priniesol facelift zásadnú technickú zmenu, dovtedajší naftový dvojliter totiž nahradil o polovicu väčší šesťvalec v troch naladeniach. To špičkové prišlo so slušnou porciou 165 kW (224 k). Nejaký čas sa mohlo pochváliť titulom najsilnejšieho pick-upu v Európe, no ten mu nedávno vzal Mercedes triedy X. VW však rýchlo odpovedá.

Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ 2 fotografie v galérii Volkswagen Amarok bude ešte výkonnejší než doposiaľ Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg posilňuje naftový motor svojho vozidla, ten po bližšie nešpecifikovaných úpravách dosahuje výkon 190 kW (258 k) a krútiaci moment 550 Nm. Na chlp rovnaké čísla má aj konkurent zo Stuttgartu. Amarok ale disponuje aj funkciou dočasného zvýšenia plniaceho tlaku, ktorá dokáže z dieselového agregátu vytiahnuť maximálne parametre 200 kW (272 k) a 580 Nm. Volkswagen týmito číslami prekonáva soka s trojcípou hviezdou na maske chladiča.

Test VW Amarok V6 TDI: Naftové eso v rukáve

Volkswagenu v ponuke ešte pred niekoľkými rokmi chýbal veľký pick-up. Na trh preto prišiel Amarok, ktorý je napriek mladému veku poriadne tvrdým orieškom pre celú konkurenciu.

Vrcholný variant pohonnej jednotky je dostupný exkluzívne s osemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom 4Motion. Objednať si ho nemožno v ktoromkoľvek vyhotovení, v cenníku je iba pri úrovniach Highline a Aventura. Prvý menovaný model je lacnejší. Na nemeckom trhu sa začal predávať od 51 384 eur, u nás bude cena pravdepodobne o nejaké tisíce nižšia.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×