Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rolls-Royce Cullinan sa piesku nezľakne

VIDEO
Spot ukazuje státisícový koč v doposiaľ nevídanom svetle: skúšala sa odolnosť voči horúcej klíme, ale najmä schopnosti pohonu.
1 3 príspevky 22.04.2018 / Marek Pokrývka

Explodujúcemu segmentu SUV nasadí v tomto roku korunu Rolls-Royce. Z tradičnej britskej stajne vyjde vozidlo, pri ktorom by malo aj Bentley Bentayga vyzerať ako chudobný príbuzný. Jeho prípravu potvrdila automobilka už pred tromi rokmi. Premiéra je pravdepodobne za dverami, čo naznačuje zverejnenie videa The Final Challenge – Desert Odyssey (Posledná skúška – Púštna odysea).

V skutočnosti absolvuje takúto jazdu asi máloktoré SUV Rolls-Royce

Cullinan ukazuje tento spot v doposiaľ nevídanom svetle. Odohráva sa v Spojených arabských emirátoch, namiesto nablýskaných dubajských ulíc je však situovaný najmä v okolitej púšti. Maskovaný prototyp tam prešiel previerkou. Skúšala sa nielen odolnosť novinky voči horúcej klíme, ale najmä schopnosti pohonu na náročnom povrchu. SUV sa evidentne piesku nezľakne.

Rolls-Royce potvrdil meno chystaného SUV

Ďalší člen anglickej rodiny sa bude definitívne volať Cullinan. Od limuzíny prevezme mnohé línie, platformu a pravdepodobne aj dvanásťvalec.

Vo video môžeme vidieť pomerne rýchlu jazdu dunami a využívanie prítomnosti pohonu všetkých kolies. Testovací jazdec model Cullinan vôbec nešetril. Státisícový koč takto určite nebude používať každý majiteľ, mnohé exempláre nepochybne cestu vôbec neopustia. Ich šoféri však budú vedieť dôležitú vec. Ak by náhodou dostali chuť na nejaké lietanie po piesku, pokojne môžu ísť do toho...


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×