Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW prekvapuje: Zmení svoj typický gril

VIDEO
Na štúdii čisto elektrickej verzie SUV reálne spojí Mníchov dvojicu ľadviniek, svoj charakteristický poznávací znak.
1 17 príspevkov 23.04.2018 / Marek Pokrývka

Štart pekinského autosalóna je na spadnutie, svoje brány otvára už v stredu. BMW na jeho pôde nebude chýbať. Predvedie tam vyladenú verziu modelu M2, ktorá prichádza okrem prívlastku Competition s dvakrát prepĺňaným motorom prevzatým od väčších súrodencov a viacerými ďalšími úpravami. Okrem toho ukáže Mníchov v čínskej metropole aj elektrický koncept iX3. Dvojicu exponátov pritom navonok spojí detailom, ktorý môže pre bavorskú značku teoreticky znamenať veľkú štylistickú revolúciu.

Takto bude vyzerať maska chladiča na elektrickom koncepte BMW iX3

Športové kupé dostalo masku chladiča, ktorá je opticky prepojená vďaka dielcu lakovanému čiernou farbou. Jej skutočný tvar však zostal nedotknutý. Pri spomínanej štúdii elektromobilu pôjde BMW ďalej, svoj typický gril totiž zmení a dvojicu ľadviniek reálne spojí. Týmto krokom prekvapuje. Od vzniku automobilky je to charakteristický poznávací znak, ktorý prežil počas dekád už množstvo rôznorodých dizajnérskych smerov.

BMW M2 Competition: Nástupca s novým srdcom

Bavorské kupé M2 odovzdáva štafetový kolík svojmu silnejšiemu modelu. Ten dostane do vienka niekoľko kozmetických úprav a turbo navyše.

Nečakaný krok prezradilo video, v ktorom Bavori ohlasujú premiéru konceptu iX3. Jeho označenie jasne načrtáva pôvod vozidla. Pôjde o čisto elektrickú verziu konvenčného SUV, ktorú však okrem technických zmien čakajú aj nejaké vizuálne. Zatiaľ nevieme žiadne ďalšie detaily. Zákulisné zdroje však hovoria o dvoch elektromotoroch a zrýchlení na stovku prekonávajúcom benzínový model M40i. Dojazd na jedno nabitie bude pravdepodobne dosahovať minimálne 500 kilometrov.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×