Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nürburgring: Už tretie Porsche pod 7 minút

VIDEO
Francúzsky jazdec Kevin Estre dokázal nemeckú trať pri ideálnych podmienkach zdolať v čase 6 minút, 56 sekúnd a 4 desatiny.
5 9 príspevkov 23.04.2018 / Marek Pokrývka

Pokorenie sedemminútovej hranice na okruhu Nürburgring bolo dlhý čas vysneným cieľom výrobcov superšportov. Magickú métu ako prvé zlomilo Porsche 918 Spyder, neskôr sa pod ňu tesne zmestilo aj Lamborghini Aventador SV. Tieto značky zatiaľ teritórium ovládajú. Do partie sa totiž pridal taliansky býk Huracán Performante, ktorému rekord rýchlo ukradol nemecký model 911 GT2 RS. Partiu nedávno rozšíril ďalší automobil s germánskymi koreňmi.

Porsche 911 GT3 RS preletelo zeleným peklom nečakane rýchlo 5 fotografií v galérii Porsche 911 GT3 RS preletelo zeleným peklom nečakane rýchlo Zdroj: Porsche

Do zeleného pekla vyhnal Zuffenhausen omladený variant GT3 RS, ktorý prezentoval na nedávnom ženevskom autosalóne. Najsilnejšia atmosférická verzia deväťstojedenástky prešla dizajnovými i technickými úpravami. Jej maximálny výkon stúpol na 383 kW (520 k), čo spolu s ďalšími modifikáciami stačilo na výrazné zlepšenie oficiálneho času na obávanej Nordschleife.

Porsche oficiálne odhalilo kupé 911 GT3 RS

Najsilnejšia neprepĺňaná deväťstojedenástka je rýchlejšia, disponuje detailne prepracovaným bodykitom a na želanie aj kolesami vyrobenými z horčíka.

Už tretie Porsche, ktoré sa dostalo pod 7 minút, mala na starosti dvojica jazdcov Kevin Estre a Lars Kern. Najlepšie dopadol prvý menovaný francúzsky jazdec. Pri ideálnych podmienkach dokázal nemeckú trať zdolať v čase 6 minút, 56 sekúnd a 4 desatiny, za podstatne silnejším prepĺňaným modelom GT2 RS teda nezaostal ani o desať sekúnd. To je skutočne úctyhodný výsledok.


Najnovšie články
VW znížil ceny, jeho predaj rastie

Ekonomická neistota a geopolitické napätie, ktoré vyvolávajú najmä USA, vedú k dlhej sérii poklesov cien ropy. To síce nepomôže krajinám odkázaným na ropu, no...

Benzín a nafta: Prinesie koniec prázdnin úľavu?

Po spoplatnení jázd nákladných áut po všetkých cestách spolkové ministerstvo dopravy nepredpokladá, že dôjde k výraznejšiemu zaťaženiu ciest nižšej kategórie...

Obchádzanie nemeckého mýta sa nevypláca

Nielen superšporty môžu byť silné a rýchle. Firma HGP-turbo vytvorila extrémny VW Multivan, jeho parametre posunula na doteraz nevídanú úroveň.

Dodávka s výkonom 700 koní? Špeciálny Multivan

Český Senát schválil vládnu novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách, ktorá od 1. októbra 2018 výrazne sprísňuje sankcie...

Česko pritvrdilo v boji proti stáčaniu kilometrov

Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×