Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pagani Huayra: Off-road z ríše fantázie

Bez zveličovania môžeme tvrdiť, že Huayra prinúti každého automobilového nadšenca nechať na nej zrak. V prípade, že by uzrel svetlo sveta návrh jej terénnej podoby, otáčali by sa všetci okoloidúci.
1 24.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Predstavivosť internetových dizajnérov naozaj nepozná hraníc. Dôkazom toho je aj najnovší počin digitálneho umelca menom Rain Prisk, ktorý sa zameral na taliansku krásku Pagani Huayra. Tá podľa nedávnych informácií bude končiť svoje pôsobenie stým vyrobeným kusom. Prisk sa rozhodol vyprevadiť ju vizualizáciou, na ktorej ju prispôsobil pre off-roadové radovánky.

V tejto úpravy by Pagani mohlo byť postrachom lesnej zveri

Pochopiteľne, pre superšporty je dôležité držať sa čo najviac pri zemi. Pri autách určených mimo asfaltu ide o pravý opak. Ako vidíme na obrázku, Priskov virtuálny terénny superšport je nad vecou a preto je obdarovaný dodatočnou ochranou podvozka. Pre potreby nočného brázdenia nespevnených ciest v čo najvyššom tempe je Huayra osadená dvomi radmi LED svetiel na streche a upravenom prednom nárazníku.

Pagani Huayra Coupé ide do dôchodku

Druhý produkt továrne zo San Cesario Sul Panaro čoskoro zavŕši plánovanú sériu sto exemplárov, posledný vyrobený kus bude mať špeciálny vzhľad.

Najvýraznejšou zmenou na Pagani sú nepochybne obrovské terénne kolesá. Viditeľné úpravy završujú zrejme karbónové blatníky, meno umelca a logo umiestnené na dverách spolujazdca. V realite je využiteľnosť tohto podivína prinajmenšom otázna. Svoj zmysel by však v tomto prípade do bodky napĺňali spätné zrkadlá v podobe charakteristických tykadiel.

Podľa slov autora ide o návrh vytvorený narýchlo a existuje asi len mizivá šanca, že by sa aspoň jeden z majiteľov pustil do takejto úpravy. V dnešnej dobe je však možné naozaj všetko, azda aj osloviť segment veľmi majetných poľovníkov so slabosťou pre talianske superšporty. Myslíte, že podobné modifikácie majú svoju budúcnosť?


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×