Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q8: Debut vlajkového SUV prichádza

Dátum premiéry štyri kruhy neprezradili, teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch.
4 1 príspevok 24.04.2018 / Marek Pokrývka

Na sklonku roka 2016 potvrdil Ingolstadt dlhšie kolujúce klebety o príprave kráľa svojej rodiny športovo-úžitkových vozidiel. Krátko na to mu dal na detroitskom autosalóne meno a prostredníctvom konceptu načrtol jeho podobu. Vozidlo nesúce štítok Q8 sa odvtedy viackrát objavilo na verejnosti. Naposledy v januári, kedy sa ho podarilo odfotiť prakticky bez maskovania. Kompletnú podobu novinky možno spoznáme už čoskoro.

Prostredníctvom fotiek naznačilo Audi siluetu typu Q8 4 fotografií v galérii Prostredníctvom fotiek naznačilo Audi siluetu typu Q8 Zdroj: Audi

Audi zverejnilo viacero obrázkov naznačujúcich, že debut vlajkového SUV tejto značky prichádza. Dátum premiéry zatiaľ štyri kruhy neprezradili. Teoretickou možnosťou je odhalenie na pôde pekinského autosalóna v najbližších dňoch, dobre informované zdroje však hovoria čosi iné. Z vozidla podľa nich spadne plachta v júni počas súkromného podujatia v Šanghaji.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy prezradené

Na čerstvých fotkách má dynamicky tvarovaný súrodenec typu Q7 fóliou prelepené len označenia a centrálnu časť zadných svetiel.

Bez ohľadu na dátum premiéry je jasné, že výroby Audi Q8 bude prebiehať v Bratislave. Novinka má byť technicky úzko spriaznená s typom Q7. Od neho sa však odlíši podstatne ostrejším dizajnom a klesajúcou strechou, vďaka ktorej ju možno označiť za SUV-kupé. Tieto línie môžeme vidieť vďaka výraznej reflexnej páske aj na aktuálnych oficiálnych fotkách. Konkrétnejšie detaily však zábery neprezrádzajú, viac sa možno dozvieme už v najbližších dňoch.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×