Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Devel Sixteen: 5 000 koní prvýkrát na ceste

VIDEO
Na opustenej púštnej asfaltke je tempo akcelerácie šialeného stroja veľmi slušné, nešlo však ani zďaleka o jeho maximum.
8 príspevkov 25.04.2018 / Marek Pokrývka

Koncom roka 2013 spôsobil na dubajskom autosalóne slušné haló projekt Devel Sixteen, ktorý prezentoval viacero ťažko uveriteľných parametrov. Tým základným bol výkon 5 000 koní. Napriek údajom z ríše sci-fi a nehodnovernému spracovaniu nešlo len o výkrik do tmy, vlani v novembri sa na rovnakom mieste ukázala evolučná verzia beštie. Teraz sa prvýkrát predvádza na ceste.

Autori šialeného stroja zverejnili krátke video, na ktorom ich dielo zrýchľuje na opustenej púštnej asfaltke. Tempo akcelerácie je veľmi slušné. Kupé poháňané 12,3-litrovým motorom V16 s kvartetom turbodúchadiel pri rozjazde zachrochtá a rýchlo začína miznúť v diaľke. Nešlo však ani zďaleka o jeho maximum. Devel uvádza, že vozidlo išlo na nízky plniaci tlak a iba 20% plynu!

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Sme skutočne zvedaví, ako bude vyzerať kanonáda modelu Sixteen naplno. Najmä z hľadiska transferu extrémnej sily na cestu. Preniesť päťtisíc koní efektívne a nezmeniť pritom pneumatiky na prach bude určite náročné. Ak je vôbec celý projekt reálny... Napriek videu zobrazujúcemu auto v pohybe stále zostáva tieň pochybností o tom, či sa realizácie monštra naozaj dožijeme.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×