Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najkrajší interiér v aute: Ktorému modelu patrí?

FOTO
Interiér, jeho kvalita, vypracovanie a ergonómia sú jednou z kľúčových vlastností automobilu. Pri kúpe potenciálnych majiteľov neraz ovplyvňuje viac než deklarovaná spotreba či jazdné parametre. Ktoré autá ho majú úplne najlepší?
41 34 príspevkov 26.04.2018 / Filip Kadlečík

Americký magazín Wards Auto už tradične zverejnil rebríček top desiatich interiérov automobilov za uplynulý rok. Len pripomenieme, že minulý rok prestížnemu zoznamu kraľoval Lexus LC, vysoko sa umiestnila aj Alfa Romeo Giulia, Bentley Bentayga či zámorský automobil Buick LaCrosse. “Top Ten” uzatváralo Subaru Impreza.

Čakali by ste v tomto zozname len luxusné limuzíny? To by ste sa prerátali, nájde sa tu aj množstvo pomerne bežných automobilov 41 fotografií v galérii Čakali by ste v tomto zozname len luxusné limuzíny? To by ste sa prerátali, nájde sa tu aj množstvo pomerne bežných automobilov Zdroj: AUTO BILD

Tento rok rebríček obsadil úplne iné automobily. Odborníci ich vyberali spomedzi 40-tich nominovaných kabín nových vozidiel. Podľa Wards Auto sú top trendmi roka 2018 používanie netradičných materiálov a digitalizácia interiéru. Od prístrojovky cez panel klimatizácie sa už dnes do virtuálnej podoby transformuje takmer všetko.

Najhorúcejšou farbou roka vraj má byť červená, ktorá sa čoraz častejšie dostáva i do interiérov menej luxusných typov. Z desiatky najlepších automobilov kabínu zahalenú do červenej kože ako opciu ponúka až šestica. Z materiálov prekvapuje napríklad využitie magnézia či tradičných techník spracovania látky, ktoré sa objavili vo vlajkovej lodi Lexusu.


>>> Kompletný prehľad interiérov nájdete v galérii <<<


Mimochodom, očakávali sme, že za inovatívny prístup by prvú pozíciu tohto rebríčka mohol obsadiť práve Lexus LS. Víťaz však disponuje podstatne jednoduchším interiérom a stojí niekoľkonásobne menej. Na prvej priečke sa totiž najbližší rok bude vyhrievať americký Chevrolet Equinox. Nečakané líderstvo sme najskôr nevedeli pochopiť, experti z Wards Auto ho však vysvetlili pomerne detailne.

Desať najlepších interiérov nových áut

Odborníci hodnotili vnútorné priestory vozidiel podľa množstva kritérií, okrem materiálov či ergonómie neobišli ani pomer ceny a kvality.

Pre mnohých bude podobným prekvapením aj fakt, že druhé a tretie miesto je rovnako rezervované pre SUV. Druhá skončila kórejská Kona a tretie japonské Infiniti QX50. Aj tento fakt reflektuje, na ktoré modely sa automobilky pri poctivej tvorbe interiéru sústredia najviac. Športovo-úžitkové autá sú dnes jednoducho trendom, ktorý valcuje čokoľvek mu príde do cesty. Kompletné poradie aj s detailnými fotografiami nájdete vo veľkej galérii. Súhlasíte s finálnym poradím, alebo vám v ňom nejaký model chýba?


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×