Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Radarom ukazoval prostredník: Tvrdý trest

TOP VIDEO
Vulgárne gestá na cestách nie sú tolerované, avšak z času na čas sa vyskytnú. Zdá sa, že pozor si treba dávať aj na to, čo ukazujete do kamier rôznych kontrolných systémov. Britskému vodičovi sa jeho zábavka vypomstila.
9 príspevkov 26.04.2018 / Filip Kadlečík

Timothy Hill (67) za volantom zjavne nepatrí k pokojným vodičom. Napriek zrelému veku a solídnej kariére, po ktorej sa dostal až na pozíciu šéfa nemenovanej spoločnosti, si v aute totiž dovoľuje poriadne odvážne a neslušné veci. Medzi jeho záľubu zjavne patrí ukazovanie vztýčeného prostredníka smerom k policajným radarom.

Zariadenia mužov zákona v priebehu jedného mesiaca Hilla trikrát odfotili s tým, že im ukazoval medzinárodne známe neslušné gesto. Žiadna pokuta za rýchlosť však po fotke nenasledovala. Ako je to možné? Polícia zistila, že Timothy mal na svojom luxusnom SUV namontovanú zakázanú rušičku radarov. Vďaka nej mohol po diaľnici A19 uháňať beztrestne a prakticky ľubovolným tempom.

Iróniou osudu je, že polícia z okresu North Yorkshire by si zariadenie pravdepodobne nevšimla, ak by na seba pán Hill usilovne neupozorňoval. Nepomohol si ani tým, že hneď ako sa dozvedel, že ho muži zákona majú v hľadáčiku, zariadenie zo svojho auta vymontoval a hodil do potoka za svojim domom.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Za svoje nedbalé správanie ho stihol možno až príliš tvrdý trest. Súdy ho poslali za mreže, kde strávi najbližších osem mesiacov. Podľa mužov zákona ide o prísny, no zároveň exemplárny trest. Rušičky radarov sú nelegálne samé o sebe. Polícia nezabudla dodať, že ak na seba chcete strhnúť jej pozornosť, ukazovanie prostredníka do jej kamier je tým najlepším spôsobom. Nie vždy to však môže dopadnúť dobre, presvedčil sa o tom aj 67-ročný Timothy Hill.


Najnovšie články
Vlečenie auta: Pozor na nečakané nástrahy

Nové berlíske letisko BER je pre rad problémov nevyužité. Keďže Volkswagen zaostáva s prípravami na WLTP, využije zatiaľ voľné letiskové plochy a parkoviská.

VW parkuje tisíce áut na letisku

Obchodné spory, ktoré vyvolávajú USA, vedú k obavám ropných trhov a zosunu cien ropy. To by mohlo už čoskoro znamenať prestávku v zdražovaní palív.

Benzín a nafta: Koniec stúpania cien je blízko

Porsche plánuje za tri roky ušetriť šesť miliárd eur a v najbližšom období sa mieni zamerať na vývoj elektromobilov.

Porsche chce ušetriť šesť miliárd eur

Taliansky superšport nemusí byť iba Lamborghini či Ferrari. Vlastný model má totiž aj karosárska firma Italdesign. Jeden z piatich exemplárov je momentálne...

Unikátne Zerouno si hľadá nového majiteľa

Slovensko má čo zahraničným investorom ponúknuť, no podľa ZAP automobilkám môže prekážať chýbajúce prepojenie medzi západom a východom krajiny.

ZAP: Automobilkám vadia chýbajúce diaľnice

Superšport s dizajnom evokujúcim slávneho predchodcu má mať upravený desaťvalec s objemom 5,6 litra a výkon minimálne 650 koní.

Ares Panther: Ožijú vyklápacie svetlá?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×