Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen ukázal svoju elektrickú strelu

Prototyp postavený na svetoznáme preteky do vrchu Pikes Peak má byť na stovke rýchlejšie než monopost Formuly 1.
6 2 príspevky 26.04.2018 / Marek Pokrývka

Wolfsburg sa aktuálne všemožne snaží zmazať následky svojho emisného škandálu a jednou z ciest je intenzívny vývoj elektromobilov. Prostredníctvom konceptov už nemecký gigant načrtol celú rodinu vozidiel spojených písmenami I.D. a pohonom s nulovými lokálnymi emisiami. Jej najnovší člen nesie prívlastok R Pikes Peak, čo je označenie športovej divízie VW a názov jedného z najnáročnejších podujatí vo svete motoršportu.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak má už za sebou testovacie kolá 6 fotografií v galérii Volkswagen I.D. R Pikes Peak má už za sebou testovacie kolá Zdroj: Volkswagen

Volkswagen už pár mesiacov dozadu ohlásil, že na svetoznáme preteky do vrchu plánuje vyslať extrémny stroj na batérie. Svoju elektrickú strelu teraz ukázal. Prototyp postavený výsostne na svetoznáme preteky do vrchu dostal podobu placky so sklenenou kupolou a obrovskými aerodynamickými prvkami. Prúdeniu vzduchu je podriadený každý centimeter karosérie. Dizajnovo veľmi niet o čom hovoriť, diódové svetlomety však odkazujú na ostatných členov chystanej elektrickej línie.

VW mieri na Pikes Peak s elektromobilom

Za volant elektrického špeciálu s obrovskými aerodynamickými prvkami sa posadí Romain Dumas, víťaz Le Mans z roku 2016.

Pod karosériou I.D. R Pikes Peak sa skrýva pohon, ktorý dosahuje výkon 500 kW (680 k) a krútiaci moment 650 Nm. Hmotnosť vozidla je pritom iba 1 100 kilogramov. Výsledkom je schopnosť za 2,25 sekundy zrýchliť z 0 na 100 km/h, podľa výrobcu má byť prototyp na stovke rýchlejšie než monopost Formuly 1. Zvládnuť jeho silu bude musieť profesionálny francúzsky pilot Romain Dumas. Už trikrát na slávnom vrchu zvíťazil, teraz bude nepochybne chcieť ďalší zárez na pažbe.


Najnovšie články
Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi...

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Americké kupé si brúsi zuby na svetový rekord. Oproti prototypu sa navonok výrazne nezmení, o technickej stránke zatiaľ nevieme nič.

SSC Tuatara: Jašterica sa opäť hlási o slovo

Tam, kde nemeckí vodiči vidia problém, spotrebitelia v Taliansku, Rakúsku, ale aj na Slovensku cítia šancu. Nemecko vyváža rekordné počty ojazdených dieselov

Staré nemecké diesely idú na dračku v zahraničí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×